Wenger připustil, že jednání o jeho návratu na Emirates Stadium již proběhla

Druhým rokem bez Ligy mistrů, čekání na titul v Premier League je ještě delší. V minulé sezóně nezdar ve finále Evropské ligy s Chelsea.  Londýnský Arsenal stále nenalézá recept, jak získávat cenné trofeje. Přestože kouč Unai Emery přivádí do týmu zajímavé hráče, nedokáže jeho tým plnohodnotně soupeřům konkurovat. A to už prý i vedení mluvilo za jeho zády o možném nástupci.

Wenger připustil, že jednání o jeho návratu na Emirates Stadium již proběhla

Byla by to dýká do zad, ale hodně překvapivá. Vedení klubu údajně jednalo o návratu s Arsene Wengerem. Devětašedesátiletý trenér byl poslední roky na Emirates Stadium pranýřován za to, že už klubu nemá co nabídnout, a teď najednou asi chybí. Samotný francouzský trenér se však nechal slyšet, že ještě na takový krok nepřišel čas.

„Byl jsem v kontaktu s pár lidmi v klubu, kteří mi jasně řekli, že jim chybím. Je to vzájemné, ale nemohu se v tuto chvíli vrátit. Arsenal teď kráčí s novou vizí a já ji nechci ničit. Emery je zajímavým trenérem, který postupně buduje svou filozofii. Až si to sedne, přinese to i výsledky,“ nechal se slyšet Wenger, který dal tak jasně najevo, že současnému kouči Gunners fandí.

Wenger byl po svém konci v Arsenalu spojován s pár francouzskými kluby, ale nabídka se dostavila také z daleké Číny. Každé volání bylo odmítnuto, a tak se čeká, jestli ještě usedne na nějaké adrese na trenérské křeslo, nebo se již rozhodne jít do penze. „Po odchodu z Arsenalu jsem chtěl být dostatečně daleko, abych nikoho neovlivňoval. Nebudu vylučovat, že se jednou na Emirates Stadium nevrátím, ale ještě je asi moc brzy,“ dodal zkušený trenér.