Plány Manchesteru City pro leden čítají zásahy do obrany i zálohy. Koho Guardiola aktuálně sleduje?

Na Etihad Stadium by rádi dokráčeli v této sezóně k mistrovskému titulu. Po čtyřech kolech je jasné, že zámožný klub z Manchesteru má stále velice silný kádr a hlad po úspěchu mu nechybí. Podle všeho bude největším soupeřem opět Liverpool, ale svěřenci Pepa Guardioly strach nemají. A samotný trenér již pozoruje, na kterých postech je potřeba ještě posílit či vytvořit větší konkurenci.

Plány Manchesteru City pro leden čítají zásahy do obrany i zálohy. Koho Guardiola aktuálně sleduje?

Před pár dny Guardiola v médiích prozradil, že i když jeho tým disponuje kvalitním finančním zázemím, chyběla mu v rozpočtu pro toto léto suma, aby podepsal kvalitního středního obránce. Tento plán proto přesunul pro lednové okno, ve kterém by se tak stát mělo.

 Guardiola počítá s tím, že stopera na Etihad Stadium přivede v lednu stůj co stůj. Do karet tomuto tahu nahrává i to, že Aymeric Laporte podstoupil operaci kolene a očekává se, že se vrátí až někdy po Vánocích. Podle listy Daily Express chtějí Citizens vykoupit z Interu Milán Milana Škriniara. O jeho služby se dlouhodobě zajímají ostrovní kluby, ale na San Siru jej zatím uvolňovat nechtěli. Guardiola však chystá přesvědčivou sumu, proti které nebude moci italský klub nic namítat.

Trenér Manchesteru City nemá také stoprocentní důvěru ve střed pole, proto zvažuje posílit i na tomto postu. Podle posledních informací z Ostrovů bedlivě sleduje teprve dvacetiletého záložníka Benfiky Lisabon Florentina Luíse. Mládežnický reprezentant Portugalska má u současného zaměstnavatele smlouvu až do roku 2024 a je jisté, že jeho přesun bude vyžadovat také nemalé finanční prostředky.