Hloupá porážka, nevěděli jsme si rady s Muriqim, smutní po Kosovu Šilhavý

Česká reprezentace prohrála na úvod první reprezentační pauzy v této sezóně v Kosovu a značně si zkomplikovala cestu za postupem na mistrovství Evropy. Rozhodly především chyby obrany a neproměněné šance Čechů.

Hloupá porážka, nevěděli jsme si rady s Muriqim, smutní po Kosovu Šilhavý

 

Skóre otevřel Patrik Schick, Kosovo ale brzy srovnalo. "Tady se lámal zápas," přikývl kouč české reprezentace Jaroslav Šilhavý. "Vlastními chybami jsme soupeři darovali vyrovnání," mrzelo bývalého trenéra Liberce, Jablonce či Slavie Praha, pro něhož je kvalifikace na evropský šampionát první úkol v roli kouče české reprezentace.

"Komplikuje nám to cestu za postupem na Euro. Nedá se nic dělat, musíme se soustředit na další zápasy," zůstává však realistický. Šanci na napravení budou mít jeho svěřenci v úterý, kdy se představí v Černé Hoře, kterou už doma porazil. V Černé Hoře navíc Češi odehráli baráž na mistrovství Evropy 2012 a to úspěšně. 

"Neproměňovali jsme naše šance a soupeři je naopak darovali. Kdybychom proměnili přečíslení pět na dva, tak by se zápas vyvíjel jinak," komentoval Šilhavý zápas. Problémy dělal české obraně především útočník Muriqi. "Byl k zastavení, bohužel jsme si s ním nevěděli rady," smutnil kouč Čechů.