Angličani mimo Premier League? Čím dál běžnější. Trenér reprezentace Southgate si to však pochvaluje

Ty časy, kdy za anglickou reprezentaci nastupovali pouze hráči z Premier League a David Beckham jsou pryč. V posledních letech je čím dál častější angažmá anglických hráčů v zahraničí. Dominují samozřejmě nominace do reprezentace hráčům z Premier League, i přesto je ale tento trend zajímavý.

Angličani mimo Premier League? Čím dál běžnější. Trenér reprezentace Southgate si to však pochvaluje

Proti České republice na jaře nastoupil v základní sestavě Anglie jediný hráč ze zahraničí - Jadon Sancho. Ten ani nikdy Premier League nehrál, z Manchesteru City se přesunul do Borussie Dortmund a až v Německu se dostal do dospělého fotbalu. V bundeslize září natolik, že je inspirací pro další anglické mladé hráče.

Dalším, kdo na reprezentační srazy bude muset dojíždět z větší dálky, je nově Kieran Trippier. Reprezentační obránce vyměnil v létě Tottenham za Atletico Madrid. Zkušenosti se zahraničním angažmá má i hvězda Chelsea Mason Mount, která rok hostovala ve Vitesse Arnherm. A podle všeho úspěšně.

Jistě si pamatujeme i hostování gólmana Joe Harta v Turíně. Stejným případem je Gareth Bale v reprezentaci Walesu, i Draci mají totiž výběr reprezentace primárně z anglické ligy. Je to opravdu zajímavý trend a jistá změna, kouči anglické reprezentace to ale očividně nevadí. Sancho, klíčový hráč Albionu, je totiž tak dobrý právě kvůli Borusii Dortmund.

"Vůbec mi to nevadí. Pro Sancha a Trippiera je to skvělá zkušenost, která se může promítnout i v reprezentaci. Je dobré mít v týmu hráče, kteří mají zkušenosti s více ligami," líbí se Garethu Southgatovi, trenérovi anglické reprezentace.