Kosovo ukazuje svůj sílu, číší z nich hrdost, varuje Šilhavý. Z prostředí obavy nemáme, zní z české kabiny

Českou fotbalovou reprezentaci čeká čtvrtý zápas kvalifikace na mistrovství Evropy. Třetí výhru bude chtít výběr Jaroslava Šilhavého získat v Kosovu, kde jej nepochybně čeká bouřlivá atmosféra, ale také těžký soupeř. Toho si je vědom i samotný trenér.

Kosovo ukazuje svůj sílu, číší z nich hrdost, varuje Šilhavý. Z prostředí obavy nemáme, zní z české kabiny

Po debaklu s Anglií na úvod porazila česká repre Bulharsko a Černou Horu. Po Kosovu v sobotu ještě národní tým vyzve Černou Horu, kterou už doma porazil 3:0. Pokud oba zápasy svěřenci Jaroslava Šilhavého zvládnou, tak budou mít dost velkou šanci na postup na mistrovství Evropy. Skupina je ale podle samotného kouče dost vyrovnaná.

"Všechny čtyři týmy se poperou o druhé místo za Anglií," myslí si trenér národního týmu. Ví, že jej nečeká nic lehkého. „Do zápasu jdeme s respektem,“ zdůrazňuje kouč reprezentace. Ten zatím nechce říkat, koho nasadí do základní sestavy. Určitě ale nic nepodcení, neboť si je vědom kvalit soupeře. Kosovo totiž v kvalifikaci zatím neprohrálo, nenarazilo však zatím na Anglii.

"Já říkám, že Kosovo je silné, což v posledních zápasech dokázalo. Čiší z něj hrdost. Respektujeme je, do utkání jdeme s pokorou," říká Šilhavý. Nebojí se ani bouřlivého prostředí: "Vím, vyprodáno bylo za dvě hodiny. Jen dobře. Náš kolega Galásek tady sledoval zápas s Bulharskem a nic dramatického se nedělo. Určitě jsem nezaznamenal, že by naši hráči měli z prostředí obavy. Atmosféra pomůžeme oběma týmům, i když domácí diváci budou mít v hledišti převahu," praví před prvním utkání v reprezentační pauze šéf lavičky.