Prý má větší talent než Messi, stále se ale nemůže prosadit. Foden chce být jako Sancho nebo Mount

Manchester City sice nemá moc dlouhou historii, v posledních letech však sbírá velké úspěchy. A to nejen na hřišti, ale mimo něj. Skvělou práci odvádí především skauti a trenéři mládeže. Za pár let totiž Citizens vychovali několik světových hráčů.

Prý má větší talent než Messi, stále se ale nemůže prosadit. Foden chce být jako Sancho nebo Mount

Jedním z nich je třeba Jadon Sancho. Ten se ovšem v A týmu neprosadil a před dvěma lety zamířil do pro Angličany exotického Německa. V bundeslize se mu ovšem daří a patří k nejperspektivnějším hráčům současnosti. V A týmu Citizens je ovšem hráč, o kterém Pep Guardiola tvrdí, že má talent větší než Lionel Messi, kterého sám Guardiola trénoval v Barceloně. Phil Foden. 

Jenže i přesto se Foden v Premier League moc neobjevuje a údajně se mu to líbí čím dál méně. A pokud se to nezlepší, může Foden následovat Sancha a Citizens by tak uprchl další velký talent. Jenže jsou jen dvě možnosti, buď Guardiola zmenší herní čas svým hvězdám v základní sestavě na úkor Fodena a nebo se na něj "talentovanější hráč než Messi" brzy vykašle.

Právě v Sanchovi se Foden vidí. On a Mason Mount jsou pro něj inspirací. Sancho, Foden a Mount by za pět let mohli být tahouny anglické reprezentace, Mount už nyní září v Chelsea a Sancho válí za Dortmund, Foden však zatím nic. Svého agenta už prý nabádá, aby se poohlížel po nějakém týmu, který by Fodenovi nabídl atraktivní místo v sestavě i kvalitní spoluhráče.