Salah? Klidně může sólovat, říká legendární Owen

Mohamed Salah se sice neprosadil v Chelsea, v Premier League ale o pár let později přece jen začal zářit a jako hráč Liverpoolu je to pravděpodobně nejlepší hráč anglické ligy. Mnoho kritiků mu však vyčítá, že to není příliš týmový hráč. 

Salah? Klidně může sólovat, říká legendární Owen

Egyptský faraon odehrál na Anfield Road dvě sezóny a v obou byl nejlepším střelcem Premier League, navíc se nejedná o hrotového útočníka a branek střílí na svůj post až přespříliš. Dává jich i více než jeho hvězdný spoluhráč a kolega z útoku Sadio Mané. Přesto ale někteří tvrdí, že je Mané lepším hráčem.

A to právě proto, že Mané je jaksi štědřejším hráčem, lépe vytváří šance a je obecně týmovějším hráčem. Společně se Salahem, který je výborným zakončovatelem a skvěle umí driblovat a překonávat hráče soupeře, však Mané může tvořit a tvoří dokonalou útočnou symbiózu. Alespoň se tak domnívá Michael Owen. 

Salaha a Maného na křídle podporuje Roberto Firmino ve středu, hlavní gólovou mašinou Liverpoolu je ale právě Salah. Kdysi dávno jí býval právě Michael Owen. "Salah je sólista, ale pro Liverpool to žádný problém nebude. Vzhledem k tomu, že Mané a Firmino spolupracují dobře, je to naprosto v pořádku. Liverpool tak funguje výborně," myslí si bývalý útočník Realu Madrid a právě Liverpoolu.