Liverpool zdemoloval nováčka, přišel ovšem o Alissona

Liverpool v úvodním utkání nového ročníku Premier League porazil nováčka z Norwiche s přehledem poměrem 4:1, přišel ovšem o gólmana Alissona Beckera.

Liverpool si v otevíracím utkání nového ročníku Premier League problémy nedělal. V obraně sice nepředvedl stoprocentní výkon, útok ale znovu jezdil naplno.

Už v sedmé minutě centroval do pokutového území Origi a kapitán nováčka Hanley si míč poslal do vlastní sítě. O dvanáct minut později vysunul Firmino Salaha a Krul byl znovu bez šance. Za dalších devět minut centroval Salah od rohového praporku a Virgil van Dijk hlavičkou překonal svého krajana potřetí.

Ještě před půli poslal nádherný centr Alexander-Arnold a Divock Origi hlavou zvyšoval už na 4:0. V té chvíli už byl také na hřišti gólman Adrián, který teprve v tomto týdnu podepsal kontrakt s Liverpoolem. Domácí totiž přišli o svou stálici. Alisson Becker si při odkopu nešťastně poranil koleno a první záběry nebyly pro fanoušky Reds úplně příjemné.

Gólostroj Liverpoolu se ve druhé půli zasekl. Henderson napálil míč i s pomocí teče Krula do horní tyče, vzápětí stoprocentní šanci nezužitkoval Firmino. Na druhé straně pálil do břevna i střídající Leitner, hosté se ale nakonec čestné branky dočkali. Buendía krásně posunul míč na Pukkiho a nejlepší střelec loňského ročníku Championship potvrdil svou střeleckou formu.

Více toho už úvodní zápas prvního kola nenabídl. Liverpool zvítězil s přehledem, nyní se ale úřadující šampión Ligy mistrů obává o zdravotní stav své brankářské jedničky.

Liverpool 4:1 (4:0) Norwich

Branky: 7. vlastní Hanley, 19. Salah, 28. Van Dijk, 42. Origi - 65. Pukki