Maguire nejdražším obráncem planety? Postarat se o to chtějí oba manchesterské kluby

Anglie má po sezóně a nyní se naplno rozjedou přestupové spekulace a nabídky za nejrůznější hráče. Oba manchesterské kluby budou letos v létě bojovat o Harryho Maguirea, jenž by se mohl stát nejdražším obráncem planety.

Maguire nejdražším obráncem planety? Postarat se o to chtějí oba manchesterské kluby
Leicester nechce svou obrannou hvězdu prodávat, proto ani neuvedlo, za kolik by byl Harry Maguire k mání. Podle zdrojů SkySports se ale cena bude pohybovat okolo osmdesáti milionů liber.

V tom případě by se Harry Maguire stal nejdražším obráncem planety. Tento primát v současné chvíli drží Virgil van Dijk, jehož si Liverpool pořídil za 75 milionů liber.

Zcela jistě by se Maguire poté mohl stát nejdražším anglickým bekem. Tím je dosud Kyle Walker, jenž v roce 2017 odcházel z Tottenhamu do Manchesteru City za 50 milionů liber.

O anglického obránce budou bojovat oba manchesterské celky. Zdá se také, že v případě úspěchu Manchesteru City by se United obrátili na Kalidoua Koulibalyho z Neapole.

Co se Maguirea týče, ten za svůj přestup lobovat nebude. Liškám je vděčný za příležitost. Leicester už má ale případnou náhradu. Pokud by šestadvacetiletý bek odešel, zamířil by do Leicesteru pravděpodobně obránce Burnley James Tarkowski.