Ranieri se vrací do Anglie, stal se novým manažerem Fulhamu

Claudio Ranieri se vrací do Premier League. Od dnešního dne mu byl svěřen Fulham, který opustil manažer Slavisa Jokanovič. Hlavním úkolem italského kormidelníka bude zachránit londýnský celek v nejvyšší soutěži.

Ranieri se vrací do Anglie, stal se novým manažerem Fulhamu
Podobný úkol měl Claudio Ranieri už v úvodu sezóny 2015/16. Tehdy neustále opakoval, že potřebuje 40 bodů k tomu, aby Leicester zachránil. Místo toho ale Lišky získaly 81 bodů a suverénně získaly anglický titul.

Nyní je situace trochu odlišná, jelikož má Premier League za sebou už dvanáct kol. A Fulham si nevede vůbec dobře, s pěti body je na poslední pozici.

Tým proto opouští Slavisa Jokanovič a londýnský celek se pokusí zachránit právě Claudio Ranieri. "Je pro mě ctí přijmout tuto poctu od pana Chana. Je to pro mne příležitost vést Fulham, fantastický klub s tradicí a historií," uvedl po svém jmenování zkušený italský kormidelník.

"Cílem Fulhamu by nemělo být každou sezónou jen přežít v Premier League. Musíme být obtížným soupeřem pro každého a já očekávám, že uspějeme. Tento tým má výjimečný talent, který je v rozporu s jeho pozicí v tabulce. Vím, že tento tým je schopen lepších výsledků, na kterých budeme okamžitě pracovat. Nyní se připravíme doma na Southampton," dodal Ranieri.

Ano, Ranieri poprvé povede Fulham doma do utkání proti Svatým, hrát se ale bude až po reprezentační pauze za deset dní. Vzápětí čeká na Ranieriho Chelsea a poté střetnutí s Leicesterem.