Carabao Cup: Rudí ďáblové senzačně končí, Citizens pomohl dále i devatenáctiletý gólman

Třetí kolo Carabao Cupu nabídlo jedno obrovské překvapení. Frank Lampard s Derby County šokoval Josého Mourinha a jeho Manchester United, dále jde překvapivě outsider. To Manchester City úlohu favorita potvrdil, k vítězství obhájci pomohl i teprve devatenáctiletý gólman Aro Muric.

Manchester City hladce porazil Oxford 0:3 a jde do 4. kola. Hosté v utkání naprosto dominovali, na střely obhájce triumfu zvítězil 1:27 a potvrdil tak roli favorita.

Pep Guardiola do utkání nasadil i teprve devatenáctiletého gólmana Arijaneta Murice ze Švýcarska. Ten prožil pohodové utkání, nečelil ani jedné střele na bránu.

To Manchester United hrál doma a proti Derby byl jasným favoritem. V souboji s José Mourinhem ale překvapivě uspěl jeho bývalý svěřenec Frank Lampard, který své Derby County překvapivě dotáhl do dalšího kola.

Lépe přitom začali domácí, už ve třetí minutě se po parádní kombinaci trefil Juan Mata. Obrovskou šanci na srovnání měl Bennett, Romero dobře zasáhl. Po hodině hry ale domácí gólman už inkasoval, absolutní nádheru z přímého kopu vyslal Harry Wilson a Romero byl bez šance.

Domácí gólman se navíc o sedm minut poté nechal vyloučit. Wilson šel do úniku a Romero musel zasáhnout míč rukou mimo pokutové území. Náhradní brankář Grant inkasoval gól pět minut před koncem, střelu Mounta jen vyrazil před sebe a Jack Marriott už měl jednoduchou práci.

Hosté vedení neudrželi, v páté minutě nastavení odcentroval Dalot a Marouane Fellaini svou hlavičkou poslal zápas do penaltového rozstřelu. V něm uspělo patnáct hráčů v řadě, jako šestnáctý ale selhal Phil Jones a poslal tak Manchester United ze hry.

Kromě Manchesteru United končí z prvoligových celků ještě Wolves, který nestačil na Leicester, a Burnley, které nezvládlo zápas v Burtonu. Další celky z Premier League ale jdou dále, postupuje Fulham, Bournemouth i Crystal Palace.