Famózní Anglie zničila Panamu a je v osmifinále

Anglie na světovém šampionátu roznesla Panamu šesti góly a s předstihem si zajistila postup do osmifinále. Hrdinou byl znovu Harry Kane, jenž tentokrát vstřelil hattrick.

Anglie - Panama 6:1 (5:0)

Branky: 8. Stones (Trippier), 22. Kane (pen.), 36. Lingard (Sterling), 40. Stones, 45+1. Kane (pen.), 62. Kane (Loftus-Cheek) - 78. Baloy (Ávila)

Anglie: Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier (70. Rose), Loftus-Cheek, Henderson, Lingard (63. Delph), Young - Kane (C) (63. Vardy), Sterling.

Panama: Penedo - Murillo, Torres (C), Escobar, Davis - Bárcenas (69. Abdiel Arroyo), Cooper, G. Gómez (69. Baloy), Godoy (62. Ávila), Rodríguez - Pérez.

Anglie musela hned na úvod přečkat nebezpečnou situaci outsidera, Godoy ale v dobré příležitosti vysoko přestřelil. O tři minuty později už ale Anglie poprvé slavila. Rohový kop rozehrál Trippier a John Stones vstřelil vůbec svou první reprezentační branku.

Podruhé se mohl favorit radovat ve 22. minutě, to rozhodčí odpískal penaltu po pádu Lingarda a Harry Kane nádhernou ranou do pravé šibenice zvyšoval na 2:0.

Ve 36. minutě zafungovala zajímavá spolupráce obou Manchesterů. Lingard si vyměnil míč se Sterlingem a parádní technickou ranou donutil Peneda znovu vytahovat míč ze sítě. O čtyři minuty později zahráli Angličané parádně přímý kop a i když Penedo Sterlinga vychytal, na dorážku Stonese už nestačil.

V nastavení první půle poté hned dva hráči Panamy faulovali v pokutovém území a výsledkem byla druhá penalta. Harry Kane zamířil do podobného místa a zvýšil už na 5:0.

Po přestávce přišlo uklidnění situace, přesto Anglie brzy vstřelila i šestou branku. Ránu Loftuse-Cheeka nechytatelně tečoval Harry Kane a díky hattricku se dostal do čela tabulky střelců. Následně jej vystřídal Vardy, jenž už ale tak aktivní nebyl.

Na rozdíl sedmi branek mohl upravit Henderson, jeho rána skončila vedle pravé tyče. Poté zahrozila i Panama, obrovskou šancí ale pohrdl Torres. Přesto se "hosté" nakonec dočkali. Akci střídajících hráčů skvěle ve skluzu zakončil Baloy a upravil tak na konečných 6:1.