Wijnaldum před finále Ligy mistrů: Zidane je mým idolem

Georginio Wijnaldum už za pár hodin vyběhne k finálovému utkání Ligy mistrů proti Realu Madrid. Na lavičce soupeře bude sedět Zinedine Zidane, kterého nizozemský středopolař už od dětství obdivuje.

Georginio Wijnaldum hraje v Liverpoolu svou druhou sezónu a letos dostává ještě více šancí. V závěru Ligy mistrů se ale s Nizozemcem příliš nepočítalo, po zranění Alexe Oxladea-Chamberlaina ovšem dostal šanci a plnohodnotně ji využil.

Nyní se tak těší na své první velké finále. A před utkáním se sedmadvacetiletý středopolař rozhovořil o tom, kdo byl v dětství jeho idolem. "Když jsem byl mladší, mým idolem byl Zidane. Především kvůli toho, jak hrál, byl to maestro," řekl deníku Marca Wijnaldum.

"Jeho dovednosti vypadaly tak neuvěřitelně snadně. Opravdu se mi líbil jeho styl hry. Ale nemyslím si, že bych byl schopen říct mu to do očí," přidal na adresu francouzského kouče Realu Madrid Wijnaldum. Ten ale vzápětí vyvracel, že by Zidane byl motivací navíc.

"Jestli je to motivace k finále? Nepotřebujete žádnou další motivaci, když jde o takový zápas. Je to pro mě sen, ale já jsem se k tomuto klubu připojil, abych získal tituly a abych se účastnil takových zápasů. Stačí se podívat na legendy a na to, co zde dosáhly. My ještě musíme vyhrát mnoho zápasů a titulů, pokud se máme stát legendami," dodal Georginio Wijnaldum.