Vydra se stal nejlepším střelcem Championship, v play-off vyzve Kalase

Matěj Vydra pomohl gólem a asistencí k výhře Derby 4:1 nad Barnsley a stal se nejlepším střelcem druhé anglické soutěže. Zároveň se Derby probojovalo do play-off o Premier League, kde se střetne s Fulhamem.

Matěj Vydra a Lewis Grabban měli před posledním kolem Championship na svém kontě shodně po dvaceti gólech. V posledním kole nenastoupil ani jeden v základní sestavě svého týmu, přesto se nakonec nejlepším střelcem stal český útočník.

Ten se totiž do hry v domácím utkání proti Barnsley dostal už v první půli a v 55. minutě zvýšil na 2:0. Poté si připsal i asistenci a i díky jeho výkonu Derby udrželo šestou pozici.

Šanci na přímý postup do Premier League měl Fulham s Tomášem Kalasem. Fulham ale nezvládl zápas v Birminghamu a o Premier League tak musí zabojovat v play-off, kde se střetne právě proti Derby. Uvidíme tak souboj Matěje Vydry a Tomáše Kalase, který ovšem dnes zůstal jen na lavičce.

Fulham tak nevyužil šanci, jelikož druhý Cardiff doma jen remizoval s Readingem. Přesto i bezbranková remíza stačí na postup. Zpět ale k českým hráčům.

V základní sestavě Hullu se objevil obránce Ondřej Mazuch, už v osmé minutě se ale zranil a duel pro něj předčasně skončil. V dresu Sheffieldu Wednesday celé střetnutí odehrál Daniel Pudil a dobrým výkonem v obraně přispěl k závěrečné výhře 5:1.

Závěrem připomeňme, že do Premier League přímo postupují Wolves a Cardiff, v play-off poté proti sobě nastoupí Fulham s Derby a Aston Villa s Middlesbrough. Do League One sestupují Sunderland, Burton a Barnsley, Bolton se na poslední chvíli v druhé nejvyšší anglické soutěži zachránil.