Británie nebude mít na MS 2018 rozhodčího, poprvé od roku 1938

Velká Británie na světovém šampionátu v Rusku nebude mít žádného rozhodčího, vůbec poprvé od roku 1938. V předchozích letech Británii zastupoval Howard Webb.

Británie nebude mít na MS 2018 rozhodčího, poprvé od roku 1938
Howard Webb byl na posledních dvou šampionátech, v JAR v roce 2010 dokonce pískal finále mezi Nizozemskem a Španělskem. Letos měl být v Rusku Mark Clattenburg, ten ale v únoru vyměnil Premier League za Saúdskou Arábii a z nominace FIFA nakonec vypadl.

Seznam obsahuje 36 hlavních rozhodčích a 63 asistentů. Z Anglie, Skotska, Severního Irska nebo Walesu ale žádný rozhodčí nepochází.

Mike Riley, šéf anglických rozhodčích, uvedl pro Sky Sports News, že neměl za Clattenburga žádnou náhradu. Velká Británie tak bude na světovém šampionátu bez rozhodčího poprvé od roku 1938.

Jedinou šancí je ještě duben, ve kterém se budou vybírat asistenti rozhodčího u videa. Přednost ale zde pravděpodobně dostanou ti rozhodčí, kteří mají zkušenosti ze svých soutěží. Systém VAR se využívá například v Německu, Nizozemsku či Itálii, v Anglii zatím pouze v rámci FA Cupu.