Matthaus: Šampionát v Rusku Anglii úspěch nepřinese

Lothar Matthaus, vítěz světového šampionátu z roku 1990, chválí anglickou mládež a říká, že za čtyři roky může být Anglie hlavním favoritem na MS. Letošní šampionát v Rusku ale úspěch Angli nepřinese.

Matthaus: Šampionát v Rusku Anglii úspěch nepřinese
Lothar Matthaus, kapitán německé reprezentace na zlatém světovém šampionátu v roce 1990, se domnívá, že turnaj v Rusku Anglii úspěch nepřinese.

"Tento světový šampionát je pro Anglii příliš brzy. Hráči potřebují čas. Mám rád anglický tým, mají spoustu mladých hráčů. V mládežnických kategoriích mají úspěchy a myslím, že jim to hodně pomůže," uvedl Matthaus a připomněl, že v minulém roce Anglie slavila na světových šampionátech sedmnáctiletých a dvacetiletých.

K úspěchu kromě jiného podle Matthause přispívají i zahraniční manažeři. "Mají tam skvělé kouče jako Guardiolu a Kloppa. Mladí hráči jsou díky nim lepší, mohou si od nich vzít zkušenosti," podotkl Matthaus, který věří, že za čtyři roky může být situace zcela jiná.

"Cítím, že za čtyři roky se anglický fotbal posune vpřed. A nejen na klubové úrovni, ale i v reprezentaci," dodal Matthaus s tím, že na MS 2022 může být Anglie hlavním favoritem na titul.