Mourinho zkritizoval své hráče, odnesli to McTominay i Shaw

José Mourinho po vítězném střetnutí proti Brightonu zkritizoval své hráče. Některým podle něj chyběla osobnost a proto se báli hrát. Nejhorší zápas podle Portugalce odehrál za United Scott McTominay, pochvalu si nevysloužil ani Luke Shaw.

Mourinho zkritizoval své hráče, odnesli to McTominay i Shaw
I nyní na úvod José Mourinho jmenoval ty, kteří odehráli dobré utkání. Výčet to byl ale velmi jednoduchý. "Matič byl ostrovem osobnosti a kvality," uvedl Mourinho své pochvaly a tím prakticky skončil.

"Někteří hráči se naopak báli hráč, myslím, že to byla otázka osobnosti a sebedůvěry. Když svítí slunce a vy vyhráváte zápasy, každý hráč je dobrý a se svou hrou nemá problém. Když je ale tma a zima a máte špatné výsledky, ne každý má sebevědomí a osobnost na to nastoupit," uvedl Mourinho, aniž by konkrétně jmenoval.

U některých hráčů se ale přeci jen zastavil. Špatné utkání odehrál Scott McTominay, podle Mourinha dokonce nejhorší v dresu Manchesteru United. "Scott odehrál svůj nejhorší zápas v prvním týmu. Avšak je to hráč Manchesteru United, protože i když udělal několik chyb a ztratil mnoho přihrávek, má velkou osobnost. Proto jej nekritizuji a dívám se na něj pozitivně. Ano, hrál velmi špatně, ale základní věci udělal dobře, udržel si emoční rovnováhu a nebál se hrát," řekl na adresu McTominaye Mourinho.

Špatný výkon předvedl i obránce Luke Shaw, ten už následně do druhé půle ani nenastoupil. "Nebyl jsem spokojen s jeho výkonem. Chtěl jsem mít dva agresivní beky, ale Luke (Shaw) a Antonio (Valencia) nic takového nepředvedli. Nemohl jsem vystřídat oba dva a tak jsem rozhodl pro Lukea," dodal José Mourinho.