Vydra ve dvou zápasech s jedním gólem, čeští brankáři bez čistého konta

Českým hráčům se v nižších soutěžích v těchto dnech příliš nevedlo. Matěj Vydra sice jednou skóroval, jeho Derby ale získalo jediný bod ze dvou duelů. Do hry se samozřejmě dostali i dva čeští brankáři, ve čtyřech zápasech z toho ale nebylo ani jedno čisté konto.

Vydra ve dvou zápasech s jedním gólem, čeští brankáři bez čistého konta
V sobotu Matěj Vydra zaznamenal v Championship svou sedmnáctou trefu, díky které vede tabulku střelců už o dvě branky před Leonem Clarkem.

Jeho derby ale nezvládlo druhou půli a nakonec bylo v domácím střetnutí proti Norwichi rádo za bod. V předehrávce 32. kola poté Derby prohrálo v Sheffieldu Wednesday 2:0 a český útočník zapsal pouze žlutou kartu.

Na druhé straně odehrál celé utkání obránce Daniel Pudil, jenž o víkendu nemohl hrát kvůli své předchozí červené kartě. Včera nastoupil a předvedl spolehlivý výkon. I on ale v utkání inkasoval žlutou kartu.

O víkendu byl v akci i Tomáš Kalas, jeho Fulham remizoval v Boltonu 1:1. To Ondřeje Mazucha stále trápí svalové potíže a vítězný duel Hullu v Nottinghamu tak vynechal.

Co se týká českých gólmanů, Marek Štěch mohl vychytal hned dvě čistá konto, místo toho ale v závěru obou duelů inkasoval a jeho Luton tak místo šesti bodů získal jen čtyři. Tomáš Holý v dresu Gillinghamu zažil podobné zápasy jako Štěch, i jeho tým má ze dvou střetnutí čtyři body. Holý taktéž inkasoval dvě branky, ovšem v dřívějších minutách.