FA Cup: Swansea zlikvidovala Notts County, postupuje i Huddersfield a Tottenham

Oba dva dnešní prvoligisté, kteří v úterý nastoupili do druhých zápasů 4. kola FA Cupu, svůj boj zvládli. Huddersfield po prodloužení vyřadil Birmingham, Swansea poté doma nasázela osm branek Notts County. Ve středu poté uspěl i Tottenham, který si v poklidu poradil s Newportem.

Oba dva prvoligisté, kteří v úterý nastoupili do druhých zápasů 4. kola FA Cupu, postupují. Zatímco jeden měl ale problémy, ten druhý si zastřílel.

Swansea doma naprosto zničila Notts County, rozhodnuto bylo prakticky už po dvaceti minutách. V první půli zářilo trio Abraham-Dyer-Narsingh. Prvně jmenovaný k dvěma brankám přidal i asistenci, Nathan Dyer taktéž vstřelil dvě branky a Luciano Narsingh zaznamenal hned tři přesné asistence.

Druhá půle už patřila jiným, nicméně Labutě znovu zaznamenaly čtyři branky a nakonec tedy postupují zcela hladce. Do prodloužení poté musel Huddersfield, v něm ale předvedl ofenzivní smršť a nasázel tři branky.

Vše načal Steve Mounié už ve čtvrté minutě nastavení, následoval jej střídající nizozemský středopolař Rajiv van La Parra a dílo dokončil Tom Ince, který ve 109. minutě upravil na konečných 1:4.

Ve středu poté roli favorita potvrdil i Tottenham. Ten měl sice proti Newportu ze začátku problémy, pak ovšem potvrdil svou dominanci. Ve 26. minutě z pravé strany centroval na Lamelu Dembélé a Butler si míč srazil do vlastní sítě.

Gólman Day následně předvedl vynikající zákrok proti ráně Sona, brzy na to ale Son našel Lamelu a ten přesnou ranou zvýšil na 2:0. Kohouti kontrolovali hru i ve druhé půli a mohli přidat několik branek. Alli ale trefil jen horní tyč a Llorente těsně minul. Tottenham si ale vítězství pohlídal a s přehledem postupuje do dalšího kola.

Výsledky druhých zápasů 4. kola FA Cupu:

Swansea - Notts County 8:1 (18. Abraham, 20. Dyer, 30. Dyer, 45+2. Abraham, 53. Naughton, 57. Routledge, 65. Carroll, 82. James – 34. Husin)
Rochdale - Millwall 1:0 (53. Henderson)
Birmingham - Huddersfield 1:4 po prodloužení (52. Adams - 61. vlastní Roberts, 94. Mounié, 97. van La Parra, 109. Ince)
Tottenham - Newport 2:0 (26. vlastní Butler, 34. Lamela)