FA Cup: United, Chelsea i Citizens v poklidu postupují, senzačně naopak končí Liverpool

Manchester United bez problémů porazil Yeovil a postupuje do dalšího kola FA Cupu. Vítěznou premiéru v dresu Rudých ďáblů zažil Alexis Sánchez, který k výhře přispěl jednou asistencí. Senzačně naopak končí Liverpool, který doma podlehl West Bromu. Nepostupuje ani West Ham, Tottenham poté musí do odvety. V neděli uspěly Chelsea a Manchester City, ani jeden ve svém střetnutí neinkasoval.

Yeovil nevstoupil do utkání vůbec zle, už v 7. minutě nebezpečně pálil Green, Romero si ale bližší tyč pohlídal. A poté už hráli hosté, kteří měli ve své sestavě i Alexise Sáncheze.

Do vedení se Rudí ďáblové dostali čtyři minuty před koncem první půle, po obrovské chybě Jamese a Sowunmiho se k míči dostal Marcus Rashford a přesnou ranou otevřel účet utkání.

Po hodině hry přišel rohový kop domácích, z něj ale Manchester rychle unikl do brejku a udeřil podruhé. Sánchez našel na levé straně Herreru a ten podruhé propálil domácího gólmana Krysiaka.

Další gól přidal Mata, rozhodčí ovšem správně odmával ofsajd. Nicméně Rudí ďáblové ještě skórovali, v závěru dokonce dvakrát. Nejprve po krásné individuální akci slavil Jesse Lingard, ve třetí minutě nastavení na konečných 0:4 upravil Romelu Lukaku, kterému míč před prázdnou bránu naservíroval Rojo.

V sobotu uspěl Brighton, v základní sestavě se objevil český záložník Jiří Skalák a prvoligový celek zvítězil v Middlesbrough. Vítěznou branku obstaral v poslední minutě základní hrací doby Glenn Murray.

Raduje se i Leicester, který rozstřílel Peterborough, postup slaví i Southampton. Naopak překvapivě končí West Ham, který od druhé půle nasadil i svou posilu Joaa Mária. Do odvetného zápasu poté musí Tottenham, v samotném závěru Kohouty zachránil Harry Kane.

Největším překvapením je poté konec Liverpoolu, jenž doma padl s West Bromem. Roberto Firmino sice poslal Reds do vedení, během čtyř minut se ovšem dvakrát trefil Jay Rodríguez a hosté šli do vedení.

Firmino následně neproměnil penaltu a když v závěru první půle poslal míč do vlastní sítě Matip, bylo rozhodnuto. Mohamed Salah sice převahu ve druhé půli zužitkoval kontaktní brankou, ta vyrovnávací ale nepřišla a tak Jürgen Klopp se svým týmem překvapivě končí.

Neděle nabídla dva zápasy a v obou uspěli favorité. Chelsea si poradila doma s Newcastlem jasně 3:0, hrdinou utkání se stal útočník Michy Batshuayi, autor dvou branek. V 72. minutě poté skóroval i Marcos Alonso, který z přímého kopu míč parádně zakroutil do levé šibenice.

Na půdě Cardiffu poté uspěl Manchester City, který tak po postupu do finále Carabao Cupu zvládl i 4. kola FA Cupu. Hosté rozhodli už v 1. půli, v osmé minutě nádherně podstřelil zeď z přímého kopu Kevin de Bruyne a sedm minut před přestávkou hlavou prostřelil Etheridgeho Raheem Sterling.

Výsledky 4. kola FA Cupu:

Yeovil - Manchester United 0:4 (41. Rashford, 61. Herrera, 89. Lingard, 90+3. Lukaku)
Sheffield Wednesday - Reading 3:1
Peterborough - Leicester 1:5 (58. Hughes – 9. Diabaté, 12. Ieanacho, 29. Ieanacho, 87. Diabaté, 90+2. Ndidi)
Middlesbrough - Brighton 0:1 (90. Murray)
Southampton - Watford 1:0 (4. Stephens)
Wigan - West Ham 2:0 (7. Grigg, 62. Grigg (pen.))
Newport County - Tottenham 1:1 (38. Amond – 82. Kane)
Liverpool - West Brom 2:3 (6. Firmino, 78. Salah – 7. Rodriguez, 11. Rodriguez, 45+2. Matip (vla.))
Chelsea - Newcastle 3:0 (31. Batshuayi, 44. Batshuayi, 72. Alonso)
Cardiff - Manchester City 0:2 (8. de Bruyne, 38. Sterling)