Vydra nasázel hattrick. Je nejlepší v lize, chválí ho kouč

[b]/CHAMPIONSHIP/[/b] Parádní představení za sebou má český útočník Matěj Vydra v devatenáctém kole druhé anglické ligy. Český reprezentant hattrickem zařídil vítězství Derby County na hřišti Middlesbrough 3:0.

Vydra otevřel skóre střelou levačkou, po poločase proměnil penaltu poté, co byl sám faulovaný. Hattrick završil po zmatcích v domácí obraně. V sezoně se tak dostal už na jedenáct druholigových branek a ukazuje výtečnou formu.

„Když mu dáte míč do nohy a rozběhne se, je úžasný. Může střílet levou, pravou, hlavičkovat. Podle mě je to nejlepší útočník v soutěži. Nejdůležitější je dostat hráče do pozice, ve kterých z nich dostanete maximum. To se teď u něj děje. Je to ten typ hráče, který se potřebuje cítit dobře. Má za sebou několik hostování, které úplně nevyšly. Potřebuje cítit, že na něj tým spoléhá a je středem dění,“ pronesl k Vydrovi po zápase trenér Derby Gary Rowett.

I díky Vydrovým gólům Rams v tabulce stoupají, momentálně jim patří šestá příčka, která už zajišťuje play off o postup do Premier League, odsunuli z ní právě Middlesbrough.

První vítězství na lavičce Sunderlandu zaznamenal trenér Chris Coleman, jehož svěřenci až díky dvěma gólům v posledních šesti minutách vyhráli na hřišti Burtonu 2:0. Černé kočky vyhrály poprvé od poloviny srpna a opustily poslední místo.

Championship, 19. kolo:

Barnsley – Leeds 0:2 (23. Saiz, 45. Alioski)

Aston Villa – Ipswich 2:0 (36. a 66. Adomah)

Burton – Sunderland 0:2 (84. Vaughan, 88. Honeyman)

Fulham – Millwall 1:0 (45. Norwood)

Hull – Bristol C. 2:3 (33. Campbell, 61. Bowen – 68. Flint, 79. Reid, 89. Brownhill)

Middlesbrough – Derby C. 0:3 (13., 47. z pen. a 63. Vydra)

Norwich – Preston 1:1 (34. Maddison – 70. Barkhuizen)

Reading – Sheffield U. 0:0

Wolves – Bolton 5:1 (62. z pen. a 82. Cavaleiro, 13. Boly, 25. Bonatini, 87. Jota – 74. Buckley)

Sheffield U. - Birmingham C. 1:1 (71. Clarke - 38. Boga)

Střelci: 13 – Clarke (Sheffield U.), 11 - Bonatini (Wolves), Vydra (Derby C.), Assombalonga (Middlesbrough)