Sunderland se dál topí, dva měsíce nevyhrál

[b]/CHAMPIONSHIP/[/b] Jediná výhra ze čtrnácti zápasů se dál krčí v tabulce za klubem ze Sunderlandu. Tým je v tabulce druhé ligy předposlední a na spadnutí je zřejmě i vyhazov kouče Simona Graysona.

Ve čtrnáctém kole prohrál loňský účastník Premier League doma s Bristolem City 1:2. Na vlastním stadionu se Sunderland radoval z výhry naposledy v prosinci loňského roku, druholigový duel nevyhrál už dva měsíce.

„Den před zápasem jsme měli setkání, kde jsme hráčům vysvětlili jejich úkoly a zodpovědnost. Opakovali jsme to i v den utkání, ale nebyli jsme schopní jednomu z nejmenších hráčů na hřišti zamezit v hlavičce ve volném prostoru. Podrážíme si nohy sami,“ lamentoval Grayson.

Sunderland díky Lewisi Grabbanovi zvládl těsně před poločasem pouze vyrovnat, hosté ve druhé půli přidali vítězný gól. „Domácí byli v prvním poločase lepší, obdržený gól pro nás znamenal budíček. V kabině jsem pak předvedl jednu z nejvíc naštvaných řečí v životě,“ připustil hostující trenér Lee Johnson.

Podle některých zpráv má Grayson od vedení Sunderlandu nůž na krku a je možné, že pokud nevyhraje úterní domácí duel proti poslednímu Boltonu, na lavičce skončí.

Championship, 14. kolo:

Leeds – Sheffield United 1:2 (34. Phillips – 2. Sharp, 81. Brooks)

Sheffield W. – Barnsley 1:1 (34. Reach – 67. Barnes)

Burton – Ipswich 1:2 (57. Turner – 66. Waghorn, 89. Celina)

Cardiff – Millwall 0:0

Fulham – Bolton 1:1 (90. Cairney – 28. Ameobi)

Norwich – Derby C. 1:2 (71. Klose – 45. Nugent, 83. Winnall)

Preston – Brentford 2:3 (41. Maguire, 66. Barkhuizen – 25. Yennaris, 56. Sawyers, 69. Watkins)

QPR – Wolves 2:1 (41. Washington, 81. Smith – 43. Bonatini)

Reading – Middlesbrough 0:2 (14. Leadbitter z pen., 74. Assombalonga)

Sunderland – Bristol C. 1:2 (45. Grabban – 28. Reid, 73. Djurič)

Hull – Nottingham 2:3 (76. Bowen, 88. Hector – 29., 71. a 83. z pen. Dowell)

Birmingham – Aston Villa 0:0

Kanonýři: 8 – Bonatini (Wolves), Reid (Bristol City), Bowen (Hull), 7 – Waghorn (Ipswich), Jota (Wolves), Hooper (Sheffield W.), Assombalonga (Middlesbrough)