Vydrovi stačilo na gól 24 vteřin, je nejrychlejší v sezoně

[b]/CHAMPIONSHIP/[/b] Český útočník Matěj Vydra pomohl svým pátým gólem v sezoně Derby County k vítězství 2:0 nad Nottinghamem Forest. Útočníkovi Rams stačilo v dvanáctém kole druhé anglické ligy na gól pouhých 24 vteřin od začátku zápasu.

Vydra se trefil ránou z 22 metrů a nasměroval domácí k výhře. Hosté sice ještě do poločasu orazítkovali tyč, ale zkraje druhé půle se opět ukázal Vydra, po jehož akci zvýšil na dvougólový rozdíl David Nugent.

Český forvard v zápase zaznamenal nejrychlejší branku v tomto ročníku druhé ligy. Navíc potvrdil, že proti Nottinghamu Forest se mu daří. V osmi zápasech za Watford, Reading a Derby nastřílel tomuto soupeři devět branek. Rams díky vítězství předskočili svého soka v tabulce a jsou třináctí.

Nečekanou porážku si připsal vedoucí Cardiff, který podlehl dosud trápícímu se Birminghamu City 0:1. O jediný gól zápasu se postaral po 19 minutách Che Adams. Nový trenér Blues Steve Cotterill tak začal své angažmá překvapivými třemi body.

„Jsem pyšný na hráče za práci, kterou odváděli v posledních týdnech. Odvedli jsme pracovitý výkon ve všech aspektech hry a byli jsme připravení na vše, s čím Cardiff přišel,“ těšilo Cotterilla.

Championship, 12. kolo:

Derby C. – Nottingham 2:0 (1. Vydra, 50. Nugent)

Birmingham C. – Cardiff 1:0 (19. Adams)

Bristol – Burton 0:0

Barnsley – Middlesbrough 2:2 (3. Fletcher vlastní, 9. McGeehan – 7. Braithwaite, 60. Assombalonga)

Bolton – Sheffield W. 2:1 (10. Ameobi, 61. Hutchinson vlastní – 68. Lee)

Brentford – Millwall 1:0 (47. Sawyers)

Fulham – Preston 2:2 (74. Norwood z pen., 90. Odoi – 18. Hugill, 25. Maguire)

Leeds – Reading 0:1 (84. Barrow)

Norwich – Hull 1:1 (90. Oliveira – 29. Dicko)

Sheffield U. – Ipswich 1:0 (49. Basham)

Sunderland – QPR 1:1 (61. McGeady – 37. Sylla)

Wolves – Aston Villa 2:0 (55. Jota, 71. Bonatini)

Střelci: 7 – Jota (Wolves), Reid (Bristol City), Hooper (Sheffield W.), Bowen (Hull), 6 – Waghorn (Ipswich), Murphy (Nottingham), Assombalonga (Middlesbrough)