LM: Stále stejná písnička, Arsenal dostal bůra na Bayernu

[b]VIDEO.[/b] Už šest sezón v řadě se Arsenal nedokázal dostat do čtvrtfinále Ligy mistrů a ani letos to nejspíš nebude jiné. Gunners v úvodním utkání osmifinále dostali bůra na Bayernu a jejich postup do další fáze se ocitl někde na pomezí mezi teorií a zoufalou nadějí.

Nutno dodat, že bavorský celek vyhrál právem. Němci 74 % času drželi míč, vyslali na bránu soupeře 24 střeleckých pokusů, z toho 12 mezi tři tyče. Oproti tomu Arsenal se zmohl jen na 7 střel.

Do vedení šli domácí už po deseti minutách hry, kdy si Arjen Robben u pravé lajny přebral míč, vydal se s ním k hranici šestnáctky a odtud nechytatelnou střelou překonal Davida Ospinu. Kanonýři ale dokázali po půlhodině hry vyrovnat, kdy Alexis Sánchez nejdříve zahodil penaltu, ale z dorážky už skóroval.

Jenže ve druhém poločase se mnichovská mašina rozjela naplno. Už v 53. minutě se prosadil Robert Lewandoski, dvěma góly na něj navázal Thiago Alcantara a skóre završil Thomas Müller. Konečný výsledek 5:1 dává Arsenalu do odvety jen minimální naděje.

Bayern Mnichov – Arsenal 5:1 (1:1)

Branky: Robben (11.), Lewandowski (53.), Thiago (53. a 63.), Müller (88.) – Sánchez (30.)

Žluté karty: Hummels, Lahm – Mustafi, Sánchez, Xhaka

Bayern: Neuer, Lahm, Martínez, Hummels, Alaba, Xabi Alonso, Vidal, Robben (88. Rafinha), Thiago, Douglas Costa (84. Kimmich), Lewandowski (86. Müller)
Arsenal: Ospina, Bellerín, Musfafi, Koscielny (49. Gabriel), Gibbs, Coquelin (77. Giroud), Xhaka, Iwobi (66. Walcott), Özil, Oxlade-Chamberlain, Sánchez