Kloppův Liverpool zažívá první krizi. V ten nejhorší možný moment

Tři porážky v řadě, všechny navíc na domácím Anfieldu – to je věc, která se Liverpoolu naposledy podařila v říjnu 2012, ještě pod koučem Brendanem Rodgersem. Ani Jürgen Klopp se však podobnému osudu nevyhnul. Co hůř, přišel kvůli němu o dva poháry a jestli se jeho tým rychle nevzchopí, ztratí i šanci na ligový titul.

Kloppův Liverpool zažívá první krizi. V ten nejhorší možný moment
Liverpool letos prožíval nejlepší sezónu za poslední roky a ještě po skončení vánočních svátků se o něm mluvilo o jako druhém nejvážnějším kandidátovi na titul, hned po suverénní Chelsea. Jenže Reds do roku 2017 vstoupili jako vyměnění a ztrácejí jeden zápas za druhým.

Krátce po Novém roce jen remizovali na hřišti Sunderlandu, bod brali také na Old Trafford a tragický lednový program završili domácí prohrou se Swansea. A ani v pohárech to nebylo o nic lepší – Plymouth porazili až napodruhé, se Southamptonem dostali za vyučenou v obou zápasech a celé to završili další domácí ostudou, když padli s druholigovými Wolves.

„Vždycky jsem říkal, že sebevědomí je jako květina – stačí malý náraz a odletí pryč. Tyto tři prohry s naším sebevědomím určitě zacloumají, ale snad to nebude tak horké. Vidím ve svých hráčích odhodlání, stále vidím, že sami v sebe věří,“ uvedl po sobotní porážce Klopp.

„Zápas s Wolves pro nás byl důležitý, chtěli jsme postoupit. Za vyřazení přebírám plnou zodpovědnost. V prvním poločase jsme byli statičtí a soupeř nás za to potrestal. Druhá půle už byla lepší, ale bohužel to nestačilo,“ pokračoval německý kouč, který teď musí svůj tým okamžitě namotivovat do dalších zápasů.

Už v úterý hrají Reds proti Chelsea, 11. února je čeká duel s Tottenhamem a na začátku března pak přivítají Arsenal. Následující měsíc tak bude pro Kloppovy svěřence klíčový – ligový pohár a FA Cup už definitivně ztratili, teď musejí zapracovat alespoň na tom, aby stáhli 10bodový náskok londýnské Chelsea.

FA Cup, 4. kolo:

Liverpool – Wolverhampton 1:2 (0:2)
Branky: Origi (86.) – Stearman (1.), Weimann (41.)