Lukaku: 1139 minut bez gólu, pak hattrick

[b]VIDEO.[/b] Naposledy v březnu letošního roku se útočník Romelu Lukaku zapsal v Premier League mezi střelce. Po půstu přišla exploze, když v dohrávce čtvrtého kola anglické nejvyšší soutěže nasázel tři branky do sítě Sunderlandu.

Lukaku: 1139 minut bez gólu, pak hattrick
Lukaku zaznamenal hattrick za pouhých jedenáct minut druhého poločasu. Navrch ještě orazítkoval břevno branky Sunderlandu. Po zápase tak na svoji gólovou odmlku vzpomínal s úsměvem. „Myslím, že to všechno bylo kvůli fyzičce. Dnes jsem nakonec mohl dát pět gólů. Musím být víc jako sériový vrah, abych týmu pomáhal,“ nabádal sám sebe k pravidelnějšímu skórování.

Belgického střelce po zápase ocenil také trenér Toffees Ronald Koeman. „Hattrick je pro něj důležitý, v novinách se psalo, že už dlouho nedal gól. Říkal jsem mu, že nejlepší odpověď může dát na hřišti. Je to skvělý hráč, pomohly mu i dva zásahy v reprezentaci,“ uvedl Koeman.

Everton přitom v prvním poločase příliš nehrozil. Pomohla až důrazná promluva v kabině. „Byl jsem s první půlí dost nespokojený. Nebyl to tým, který bych rád vídal. Ztráceli jsme spoustu snadných míčů,“ zlobil se Koeman. „Nedokázali jsme vepředu udržet míč, takže jsme si moc šancí nevytvořili,“ přidal Lukaku.

Everton zatím v nové sezoně ještě neprohrál a se ziskem deseti bodů ze čtyř utkání se zařadil na třetí místo tabulky. „Myslím, že budeme jeden z týmů, které budou bojovat o evropské poháry. Je to reálný cíl. Ale pokud bychom měli hrát jako v prvním poločase, je to tak na třinácté nebo čtrnácté místo,“ varoval Koeman.

Zato Sunderland s jediným bodem zůstává v sestupové zóně. „Druhý poločas od nás byl opravdu špatný. Góly jsme soupeře nechali dát snadno, nezvládali jsme v obraně základní činnosti. Evertonu jsme to strašně ulehčili. Máme v sestavě mladé hráče, ale v tak velké lize to není omluva,“ zlobil se trenér David Moyes.


Sunderland – Everton 0:3 (0:0)
Branky: Lukaku (60., 68. a 71.)

[CODE][/CODE]