Tichý úpadek kapitána? Anglie zářila i bez Rooneyho

V euforii se anglická fotbalová reprezentace vrátila z přátelského duelu v Německu, kde domácí tým porazila 3:2, byť ještě po hodině hry prohrávala o dvě branky. Obrat zvládla stylově i bez své největší hvězdy Wayna Rooneyho, což ihned vzbudilo spekulace o úpadku kapitána Albionu v jeho roli.

Tichý úpadek kapitána? Anglie zářila i bez Rooneyho
Forvard Manchesteru United chyběl v Berlíně kvůli zranění kolena, ale útočníci Albionu se rozhodně zahanbit nenechali. K obratu zavelel Harry Kane, který si opět řekl o pozici útočníka číslo jedna pro Euro 2016, trefil se také Jamie Vardy, jenž potvrdil excelentní formu z Premier League.

Trenér Roy Hodgson byl logicky spokojený. „Ač nerad, musím připustit, že to byl asi můj nejlepší večer v pozici trenéra anglické reprezentace. Nesmíme ale zapomínat, že tým je v procesu rozdělané práce. Musíme v těchto momentech zůstat pokorní,“ nabádal Hodgson.

Absentující Rooney svým spoluhráčům po vítězném obratu ihned gratuloval na Twitteru, ale fanoušci si na něj po výhře 3:2 zřejmě ani nevzpomněli. Autora 51 tref v národním týmu totiž bez problémů zastoupili daleko méně zkušení kolegové.

Hrot si hlídá Kane

Kane si hlídá místo na hrotu útoku, vzhledem ke své všestrannosti je pro Hodgsona jistota i Danny Welbeck z Arsenalu, rychlé nohy dokáže z ligové soutěže i na mezinárodní úroveň přenést Vardy, který Němce oslnil překrásnou patičkou a vyrovnáním na 2:2. Pokud se forvard Leicesteru City nevleze do základu, je jeho rychlost ideálně využitelná z pozice střídajícího hráče.

Pokud ne na hrot, má na jednu z křídelních pozic zálusk i Daniel Sturridge z Liverpoolu, stejně tak Raheem Sterling z Manchesteru City. Navíc se spekuluje i o tom, že překvapivou pozvánku na Euro může dostat rovněž osmnáctiletý Marcus Rashford z Manchesteru United.

Třicetiletému Rooneymu nenahrává ani sezona plná nevyrovnaných výsledků s Red Devils. Nad jeho jistým místem v základní sestavě pro evropský šampionát pochybuje také bývalý trenér Tottenhamu Harry Redknapp. „Harry Kane je teď nejlepší střední útočník v Anglii. Musel jsem se smát, když lidé na začátku sezony debatovali o tom, že zazářil jen jeden rok. Momentálně vede tabulku střelců Premier League, takže tu debatu můžeme uložit k ledu,“ napsal ve svém sloupku pro London Evening Standard.