Anglie porazila Němce po třígólovém obratu

[b]VIDEO.[/b] Ani ztráta dvou branek v přátelském zápase s Německem anglickou fotbalovou reprezentaci nezlomila. Albion díky gólům Harryho Kanea, Jamie Vardyho a Erica Diera zvítězil na hřišti svého rivala 3:2.

Anglie spěla na německé půdě k porážce, když v prvním poločase otevřel skóre Toni Kroos a po necelé hodině hry zvyšoval na rozdíl dvou branek Mario Gomez. Navíc ještě musel ze zápasu odstoupit zraněný gólman Jack Butland.

K obratu ovšem nakopl hosty Kane, který po zdařilém sólu snížil na 1:2. Na hřiště se poté dostal i útočník Jamie Vardy a stačily mu pouhé tři minuty, aby patičkou zařídil vyrovnání na 2:2. „Je to pro mě asi nejlepší moment v sezoně. Chtěl jsem zaujmout, povedlo se mi to a vyhráli jsme. Snažil jsem se dostat při gólu na přední tyč, zkusil jsem patičku a naštěstí to vyšlo,“ popsal Vardy svůj první gól v reprezentaci.

Cennou výhru nakonec zajistil Albionu až v nastaveném čase Dier, který míč poslal hlavou do sítě po rohovém kopu Jordana Hendersona. „Řekl jsem Jordanovi, aby to dal na přední tyč, protože předtím míč posílal několikrát na zadní. Zahrál to správně a já do toho strčil hlavu. Jsem nadšený,“ radoval se po zápase autor vítězné trefy Dier.

Německo – Anglie 2:3 (1:0)