EL: Liverpool si pohlídal náskok a vyřadil Red Devils

Fotbalisté Liverpoolu remizovali na Old Trafford 1:1 s Manchesterem United a po domácí výhře 2:0 postupují do čtvrtfinále Evropské ligy. Manko z prvního duelu naopak nedotáhl Tottenham a po další porážce 1:2 s Dortmundem v soutěži končí.

Manchester United doma nakročil slibně ke smazání náskoku Liverpoolu, když Anthony Martial proměnil pokutový kop za faul Nathaniela Clynea. Jenže těsně před poločasem se prohnal pokutovým územím domácích Philippe Coutinho a vychutnal si i brankáře Davida De Geu. Vyrovnání znamenalo, že Manchester United najednou potřeboval k postupu vstřelit tři branky, na které už nedosáhl.

Manchester United – Liverpool 1:1 (1:1)

První zápas 0:2, postupuje Liverpool.

Branky: Martial z pen. (32.) – Coutinho (45.)

Žluté karty: Blind, Fellaini, Schweinsteiger – Clyne, Firmino

Manchester United: de Gea – Varela (46. A. Valencia), Smalling, Blind, Rojo (62. Darmian) – Carrick (72. Schweinsteiger), Fellaini – Lingard, Mata, Martial – Rashford.
Liverpool FC: Mignolet – Milner, Lovren, M. Sakho, Clyne – Henderson (72. Allen), Can, Coutinho – Lallana, Sturridge (68. Origi), Firmino (86. Benteke).

Tottenham se na domácím White Hart Lane nezmohl na zázrak proti Dortmundu poté, co v prvním zápase padl 0:3. O postupu hostů bylo v podstatě definitivně rozhodnuto už po 24 minutách, kdy otevřel skóre Pierre Emerick Aubameyang. Gabonský forvard ve druhém poločase ještě z protiútoku navýšil vedení Borussie, čestný gól domácích zaznamenal sedm minut před koncem Son Heung-min.

Tottenham – Dortmund 1:2 (0:1)

První zápas 0:3, postupuje Dortmund.

Branky: Son (73.) – Aubameyang (24. a 70.)