LM: Citizens postupují, ale přišli o oba stopery

Manchester City potvrdil roli favorita, v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů remizoval s Dynamem Kyjev 0:0 a postoupil do další fáze soutěže. Radost mu ale kazí jak předvedený výkon, tak hlavně zranění obou stoperů.

Už po šesti minutách hry musel ze hřiště Vincent Kompany, po necelé půlhodině se kvůli zranění poroučel i Nicolás Otamendi. Citizens tak přišli o oba stopery, což je pro ně vzhledem k náročnému programu v nejbližších týdnech značný problém.

Jakoby střídání klíčových mužů sestavy zamávalo s celým týmem, domácí byli první poločas úplně jaloví a nevyprodukovali žádnou pořádnou šanci. Ukrajinský celek jim však v této snaze zdatně sekundoval, takže v první pětačtyřicetiminutovce se nestalo prakticky vůbec nic.

Do druhého poločasu už světlemodří vykročili trošku živěji a dvakrát vystřelil Sergio Agüero, ale bránu netrefil. O poznání blíže byl ke gólu Jesús Navas, jenž po přihrávce od Yayi Tourého trefil tyč. V 72. minutě pak Navas dokonce jako první hráč v zápase vystřelil na bránu, ale zvlášť nebezpečné to nebylo.

Ani Dynamo se ale nijak nepředvedlo a chvílemi to vypadalo, že si vůbec neuvědomuje výsledek prvního zápasu. Kyjevští museli dát tři branky, namísto toho se za celý zápas zmohli jen na jednu jedinou větší šanci – Joe Hart si ale se střelou Oleksandra Jakovenka poradil.

Manchester City – Dynamo Kyjev 0:0

Žluté karty: Otamendi – Antunes, Garmaš

Man City: Hart, Zabaleta, Kompany (7. Mangala), Otamendi (24. Demichelis), Clichy, Fernando, Fernandinho, Jesús Navas, Touré, Silva (79. Sterling), Agüero
Dynamo: Šovkovskij, Vida, Chačeridi, Dragović, Antunes, Garmaš (64. Sidorčuk), Veloso, Jarmolenko, Bujalskij, Gusev (62. Jakovenko), Teodorczyk (45. González)

První zápas 3:1, postupuje Manchester City.