Anglii trápí vrhači mincí. Tresty budou tvrdé

Neváhal říct, že se cítil zhnuseně. Není se co divit, když dlouholetý záložník West Bromwiche Albion Chris Brunt šel předat svůj dres jednomu z fanoušků a místo díku dostal od jiného ránu mincí do obličeje. Stejné problémy se ale vyskytly také při zápase Chelsea s Manchesterem City. Anglie při trestání viníků bývá nemilosrdná a výjimku nelze čekat ani v tomto případě.

Anglii trápí vrhači mincí. Tresty budou tvrdé
Brunt dostal mincí do obličeje po porážce 1:3 s Readingem v pátém kole FA Cupu. „Jestli si někdo myslí, že se přijde podívat na fotbal a domnívá se, že házení mincí po hráčích je přijatelné, pak jsem z toho zhnusený,“ odsoudil hříšníka Brunt, který za klub odehrál 313 zápasů a patří ke služebně nejstarším hráčům Baggies.

Podobný incident řešila v neděli také londýnská Chelsea, jejíž fanoušci hodili několik mincí po hráčích Manchesteru City, kteří se zrovna radovali z vyrovnání v zápase, který nakonec prohráli 1:5. „Takové idiotské a nebezpečné chování jasně odsuzujeme,“ uvedl mluvčí Blues.

Díky přítomnosti kamer na stadionech se ale hříšníkům jejich chování zřejmě nevyplatí. V úterý totiž policie zatkla muže, který je podezřelý z hození mince po Bruntovi. Chelsea už oznámila, že jakmile viníky najde, okamžitě jim doživotně zakáže vstup na stadion Stamford Bridge. „Je to kriminální čin, pokud identifikujeme ty, kteří ho spáchali, podpoříme policii,“ dodal mluvčí Chelsea.

Fanoušci West Bromwiche se kolektivně snaží aspoň trochu odčinit přestupek jednoho z nich. Před sobotním zápasem Premier League s Crystal Palace uspořádají sbírku na dobročinné účely, o jejímž určení nakonec rozhodne sám Brunt.

„Chceme ukázat, že fanoušci Albion nejsou takoví. Chris šel po zápase jako jediný z hráčů k nám a zatleskal nám. Většina mu potleskl oplatila, ale pak se našel jeden idiot. Chris dával svůj dres malé fanynce a nezasloužil si, aby se mu tohle stalo. Albionu fandím už padesát let, ale v tuhle chvíli jsem se jako jeho příznivec styděla,“ prohlásila fanynka Debbie Greenová.