Pohár trpělivosti přetekl. Charlton vyhodil kouče Luzona

Domácí porážka 0:3 s Brentfordem už byla pro vedení Charltonu příliš. Addicks nyní okupují sestupovou pozici a tak se rozhodli pro razantní změnu – vyhodili kouče Guye Luzona.

Izraelský trenér seděl na lavičce Charltonu teprve od ledna, jeho výsledky však byly nepřesvědčivé. Ve 36 zápasech slavil výhru jenom v 12 zápasech – a ačkoliv vloni tým dovedl k poklidnému 12. místu, letos už to bylo o poznání horší. Sedm proher z posledních devíti zápasů hovoří samo za sebe, konečnou tečkou byla domácí porážka 0:3 s Brentfordem.

Úplně opačné starosti má Hull City, který v důležitém souboji porazil na domácím hřišti Birmingham a vyšvihl se na druhé místo tabulky. Zápas tygři rozhodli během smrtící dvouminutovky, kdy se krátce po sobě prosadili David Meyler a Ábel Hernández. „Birmingham letos poprvé prohrál na hřišti soupeře, navíc je to tým, který má postupové ambice. Tato výhra je pro nás strašně cenná,“ ulevilo se trenéru domácích Stevu Brucovi.

Zpět na vítěznou vlnu se konečně vrátili i QPR, kteří třemi góly rozstříleli MK Dons a vyhráli teprve podruhé za posledních osm zápasů. „Ve většině letošních zápasů hrajeme lépe, než soupeř, ale nedokážeme proměnit své šance. Tentokrát se nám to podařilo, udrželi jsme čisté konto a snad jsme na dobré cestě,“ hodnotil duel trenér domácích Chris Ramsey.

Těžko uvěřitelný obrat se podařil fotbalistům Fulhamu, kteří krátce po startu druhé půle prohrávali s Readingem 0:2, ale nakonec nastříleli čtyři góly a zvítězili 4:2. Klíčová byla hlavně pasáž mezi 50. a 56. minutou, kdy dali chalupáři hned tři góly. „Celý zápas rozhodlo těch kritických šest minut. Když vedete 2:0, nemůžete si to nechat utéct. Po skončení utkání jsem v kabině vůbec nemluvil, nebylo co říct. Všichni jsme viděli, co se stalo. Snad to byl jen chvilkový kolaps,“ prohlásil kouč Steve Clarke.

Skybet Championship, 13. kolo:

Blackburn – Burnley 0:1 (63. Arfield)

Fulham – Reading 4:2 (50. McCormack, 54. a 74. Dembélé, 56. Kačaniklić – 13. Piazon, 49. Sá)

Bolton – Leeds 1:1 (32. Ameobi – 71. Antenucci z penalty)

Brighton – Preston 0:0

Charlton - Brentford 0:3 (26. Swift, 55. Judge, 86. Vibe)

Huddersfield – Derby 1:2 (31. Bunn – 15. Martin, 48. Thorne)

Hull – Birmingham 2:0 (36. Meyler, 38. Hernández)

Nottingham Forest – Ipswich 1:1 (90. Trotter – 74. Parr)

QPR – MK Dons 3:0 (70. Emmanuel-Thomas, 78. Phillips, 88. Hoilett)

Wolves – Middlesbrough 1:3 (22. Edwards – 71. Fabbrini, 82. Leadbitter z penalty, 90. Downing)

Rotherham – Sheffield Wednesday 1:2 (90. Thorpe – 46. Santos Joao, 50. Forestieri)