Pudil pomohl gólem k výhře Sheffieldu Wednesday

Český záložník Daniel Pudil skóroval za Sheffield Wednesday a pomohl svému novému týmu k vítězství 3:1 nad Prestonem v desátém kole druhé anglické ligy. Lídr z Brightonu doma pouze remizoval s Cardiffem City 1:1.

Pudil zaznamenal vítězný gól Owls v zápase s Prestonem v 55. minutě. Posila z Watfordu jím pomohla k výhře 3:1 a posunu na desáté místo tabulky. „Máme dost nabitý program, takže důležitá je hlavně výhra. Byl to typický zápas druhé ligy, kde každý z týmů věří, že může v kteroukoliv dobu skórovat,“ uvedl kouč vítězů Carlos Carvalhal.

Největší přestřelka kola se strhla na Loftus Road, kde domácí Queens Park Rangers udolal Bolton až ve čtvrté minutě nastavení, kdy brankou na 4:3 rozhodl svým druhým zásahem v utkání Jay Emmanuel-Thomas. „Nejsem spokojený se způsobem bránění a třemi obdrženými góly. Na druhou stranu jsme ukázali charakter, což je v této lize potřeba,“ hodnotil zápas trenér Hoops Chris Ramsey, jehož svěřenci jsou aktuálně jedenáctí.

Tabulkou nadále stoupá Reading, který doma porazil druhý Middlesbrough 2:0 a už je třetí. Royals nasměroval za třemi body už po patnácti vteřinách Danny Williams a pojistku přidal dvě minuty před koncem Nick Blackman. „Rychlý gól změnil celý vývoj zápasu. Dobře jsme bránili, trochu jsem obětoval Nicka Blackmana, chtěl jsem po něm větší zapojení do obrany. Zvládl to dobře a nakonec přišla i odměna v podobě penalty,“ chválil nejlepšího střelce soutěže kouč Steve Clarke.

Skybet Championship, 10. kolo:

Charlton – Fulham 2:2 (81. Jackson, 90. Cousins – 32. Tunnicliffe, 59. McCormack)

Wolves – Huddersfield 3:0 (23. McDonald, 66. a 88. Afobe)

Blackburn – Ipswich 2:0 (12. z pen. a 16. Rhodes)

Brighton – Cardiff 1:1 (38. Stephens – 5. Mason)

Bristol City – MK Dons 1:1 (6. Kodjia – 90. Powell)

Derby County – Brentford 2:0 (20. Martin, 44. Ince)

Leeds – Birmingham C. 0:2 (31. Gray, 90. Maghoma)

Nottingham F. – Hull 0:1 (41. Hernández)

QPR – Bolton 4:3 (13. a 90. Emmanuel-Thomas, 44. Fer, 62. Chery – 8. Madine, 11. Feeney, 85. Da Silva)

Reading – Middlesbrough 2:0 (1. Williams, 88. z pen. Blackman)

Sheffield Wed. – Preston 3:1 (45. Lee, 55. Pudil, 90. McGugan – 76. Browne)

Rotherham – Burnley 1:2 (75. Ward, 90. Clarke-Harris – 9. Gray)

Kanonýři: 7 – Austin (QPR), Blackman (Reading), Rhodes (Blackburn), 6 – Kodjia (Bristol City).