Fulham se blýskl. V derby rozstřílel QPR

Cenný skalp loňského účastníka Premier League si v londýnském derby připsali fotbalisté Fulhamu. V devátém kole druhé ligy porazili svého městského rivala jasně 4:0. Záložník Joey Barton si odbyl premiéru v dresu Burnley, ale body slavit nemohl.

Fulham vedl nad Hoops už po dvou minutách díky brance Moussy Dembélého, o dva zásahy se postaral i kapitán Ross McCormack. „Nebojíme se výzev, vždycky jsme tvrdili, že se chceme dostat do play off a nebudeme na tom nic měnit,“ prohlásil forvard Cottagers po drtivém vítězství v derby. „Byl to asi nejlepší výkon za dobu, co u týmu jsem. Musíme se od něj odrazit a udělat z něj standard, abychom šli tabulkou vzhůru,“ dodal trenér Fulhamu Kit Symons.

Pro QPR měla páteční předehrávka hořkou příchuť také proto, že utkání kvůli zranění nedohrál nejlepší střelec soutěže Charlie Austin. „Myslím, že se jedná o problém s kolenem, ale nejsem si na sto procent jistý. Byli jsme v zápase opravdu ubozí, udělali jsme mnoho individuálních chyb,“ zlobil se na své svěřence hostující kouč Chris Ramsey.

Také další ještě loni prvoligový tým Burnley si nepřipsal žádný bod. Clarets doma prohráli s Readingem 1:2, když nezachytili začátek zápasu. Už po devíti minutách prohrávali o dva góly, když se prosadili Nick Blackman a Lucas Piazon, který je v týmu na hostování z londýnské Chelsea. Za domácí už si odbyl debut také zkušený záložník Joey Barton, ale první porážku na vlastním stadionu neodvrátil.

Až v úplném závěru vybojovali tři body fotbalisté Derby County, kteří vyhráli na hřišti předposledního MK Dons 3:1. Za nerozhodného stavu se minutu před koncem normální hrací doby trefil Darren Bent a hned po něm Tom Ince.