Austin u Tigers neprošel, teď je ztrestal

Útočník Charlie Austin mohl už dva roky oblékat dres Hullu City, ale v roce 2013 při připravovaném přestupu neprošel zdravotní prohlídkou, a tak z Burnley vedly jeho kroky do Queens Park Rangers. V osmém kole druhé anglické ligy se trefil právě do sítě „tygrů“ a Hoops zajistil remízu 1:1.

Austin u Tigers neprošel, teď je ztrestal
Austin otevřel skóre utkání přesnou hlavičkou po centru Massima Luonga a zaznamenal tak již svůj šestý gól v sezoně. Na jeho trefu ovšem ještě do poločasu odpověděl rovněž hlavou Michael Dawson. Souboj loňských účastníků Premier Lague tak skončil remízou 1:1. „Trochu jsme se trápili. Dvacet minut to bylo dobré, pak nás obdržený gól přibrzdil a hrálo se nám těžko. Proti solidnímu týmu jako QPR to chce trochu větší nasazení,“ hodnotil duel trenér Hullu Steve Bruce.

V tabulce jsou Tigers na třetím místě, Queens Park na devátém ztrácí jen dva body. „Hráli jsme dobře, ale je potřeba trochu víc. Nicméně bod ze hřiště Hullu je dobrý,“ odjížděl spokojený hostující trenér Chris Ramsey.

Za vedoucí Brighton se na druhé místo vyhoupli fotbalisté Middlesbrough, kteří poprvé od roku 1999 vyhráli na hřišti Nottinghamu Forest. Rychlou vedoucí branku Davida Nugenta ještě smazal Matt Mills, ale zásah Daniela Ayaly už se ukázal jako vítězný. „Nastoupili jsme proti mužstvu, o kterém si myslím, že letos vyhraje druhou ligu. Vím, že fanouškům je to málo, ale děláme pokroky,“ hájil se trenér Forest Dougie Freedman.

Až v osmém kole se první výhry dočkal Blackburn, který především zásluhou dvou branek Jordana Rhodese skolil Charlton Athletic 3:0. „Věděli jsme, že když si vypracujeme šance, máme nejlepšího zakončovatele v lize,“ chválil Rhodese trenér Rovers Gary Bowyer.

Skybet Championship, 8. kolo:

Nottingham F. – Middlesbrough 1:2 (7. Mills – 3. Nugent, 32. Ayala)

Blackburn – Charlton 3:0 (45. a 75. Rhodes, 85. Lawrence)

Brentford – Preston 2:1 (62. Vibe, 65. Djuricin – 1. Johnson)

Bristol City – Reading 0:2 (9. Blackman, 13. McCleary)

Huddersfield – Bolton 4:1 (45. a 74. Huws, 51. Carayol, 83. Lynch – 3. Feeney)

Hull – QPR 1:1 (38. Dawson – 26. Austin)

MK Dons – Leeds 1:2 (74. Church – 31. z pen. Wood, 43. Taylor)

Rotherham – Cardiff 2:1 (43. z pen. Odjidja-Ofoe, 90. Connolly vlastní – 45. Whittingham z pen.)

Sheffield Wed. – Fulham 3:2 (13. Forestieri, 37. Lees, 50. Turner – 31. O´Hara, 67. Cairney)

Wolves – Brighton 0:0

Ipswich – Birmingham C. 1:1 (32. Pitman z pen. – 22. Cotterill)

Kanonýři: 5 – Austin (QPR), Blackman (Reading), Hemed (Brighton), 4 – Kodja (Bristol C.), Martin (Derby), Rhodes (Blackburn), Sá (Reading), Sears (Ipswich), Wood (Leeds).