Vydra debutoval za Reading, hattrick ale nasázel Sá

Český útočník Matěj Vydra si v šestém kole druhé anglické ligy odbyl premiéru v dresu Readingu, ovšem v zápase s Ipswichem zářil jiný forvard – Portugalec Orlando Sá pomohl Royals hattrickem k vítězství 5:1.

Sá se proti Ipswichi prosadil dvakrát v první čtvrthodině, třetí zásah přidal po pauze. Reading se díky vysoké výhře posunul na páté místo tabulky. „Start do sezony máme slušný. Podávali jsme dobré výkony, ale nepřicházely góly. Tentokrát to bylo jiné, ale museli jsme hrát obezřetně i v obraně, jelikož Ipswich nám dělal starosti,“ připustil kouč Readingu Steve Clarke.

Ztratil také slovo k výkonu hvězdy utkání i českého svěřence. „Sá kolem sebe potřebuje dynamické hráče. Matěj Vydra i Nick Blackman ho dobře doplňovali. Orlando je střelec a pořád má ambice hrát v Premier League. Věří, že u nás se mu to může povést,“ dodal trenér Royals.

Na prvním místě se dál vyhřívá Brighton, který těsně porazil Hull City. Jedinou trefu utkání zaznamenal už v páté minutě Tomer Hemed. Izraelský forvard se prosadil potřetí v posledních dvou zápasech. V závěru se v dresu domácích objevil i útočník Bobby Zamora, který si po návratu připsal svůj první duel za Brighton od dubna 2003.

Na druhé místo se propracoval Cardiff, který porazil doma Huddersfield 2:0 a nadále drží na začátku sezony neporazitelnost. Dvacet minut před koncem otevřel skóre Anthony Pilkington, výhru Bluebirds pečetil střelou od odkryté branky Joe Mason.

Skybet Championship, 6. kolo:

Reading - Ipswich 5:1 (7., 14. a 63. Sá, 49. Blackman, 87. Norwood – 11. Sears)

QPR – Nottingham F. 1:2 (65. Austin – 75. Lanbury z pen., 82. Castro Oliveira)

Birmingham C. – Bristol City 4:2 (10., 20. a 41. z pen. Donaldson, 77. Grounds – 32. a 66. Kodjia)

Bolton – Wolves 2:1 (17. Feeney, 45. Clough z pen. – 68. Afobe)

Brighton – Hull 1:0 (5. Hemed)

Burnley – Sheffield Wed. 3:1 (7. Jones, 78. Taylor, 90. Gray – 20. Nuhiu)

Cardiff – Huddersfield 2:0 (69. Pilkington, 77. Mason)

Charlton – Rotherham 1:1 (65. Bauer – 38. Rawson)

Leeds – Brentford 1:1 (76. Antenucci – 29. Djuricin)

Middlesbrough – MK Dons 2:0 (70. Downing, 81. Nugent)

Preston – Derby County 1:2 (90. Johnson – 23. a 36. Martin)

Kanonýři: 5 – Austin (QPR), 4 – Blackman, Sá (oba Reading), Hemed (Brighton), Kodjia (Bristol), Martin (Derby C.), Sears (Ipswich)