Král faulů Kevin Davies končí s fotbalem

Vyznačoval se naprosto osobitým stylem hry. Útočník Kevin Davies za dobu své kariéry v Premier League spáchal na soupeře víc faulů, než kdokoliv jiný v historii soutěže. Osmatřicetiletý „král faulů“ se po odchodu z Prestonu rozhodl s fotbalem definitivně skončit.

Král faulů Kevin Davies končí s fotbalem
Davies se svým agresivním stylem hry spáchal jen za dobu svého desetiletého působení v Boltonu přes tisíc faulů. V sezoně 2010/2011 jich udělal 121, čímž vytvořil nový rekord anglické nejvyšší soutěže. Jeho prohřešky se odrazily i v karetních trestech, zastavil se na 99 žlutých kartách, což jej řadí mezi desítku nejtrestanějších hráčů Premier League.

Davies nicméně nepřekračoval pravidla hry sám, obětí nečisté hry soupeřů se zároveň často stával i on sám. Ve dvou ročnících se stal nejvíc faulovaným hráčem soutěže právě on. „Myslím si, že bych našel až padesát situací, kdy týmu byla upřená penalta za faul na mě,“ prohlásil nedávno.

Zkušený útočník nejvíc vstoupil do povědomí při angažmá v Boltonu, za který odehrál 407 utkání. V roce 2013 odešel do tehdy třetiligového Prestonu, kterému loni pomohl k postupu do druhé ligy.

Klub mu ovšem už další smlouvu nenabídl. „Zklamalo mě to, bavili jsme se o tom, že bych měl smlouvu jako hráč i trenér. Nedošlo k tomu a trochu mě to zarazilo. Nicméně se mi to stalo už v Boltonu, Southamptonu a Sheffieldu United, kde mě vyhodili už v patnácti letech. Fyzicky bych ještě jednu sezonu zvládl, ale cítil jsem, že je pravý čas skončit. Za posledními 22 lety se ohlížím s hrdostí,“ loučil se Davies.

Zarputilý forvard se jednou podíval i do anglické reprezentace, za kterou nastoupil v roce 2010 při remíze 0:0 v Černé Hoře. Debut si tehdy odbyl ve 33 letech, další zápasy už však nepřidal. „Už jsem byl tolikrát náhradník, že jsem nevěřil, že to jednou přijde. Tehdy v Černé Hoře to nebyl nijak skvělý zápas, ale reprezentovat pro mě byl vrchol,“ řekl Davies.

Vsaďte si na Premier League bez rizika prohry!