EL: Balotelli ukradl penaltu spoluhráči. Naštěstí pak proměnil

Mario Balotelli proměněnou penaltou zařídil nejtěsnější výhru Liverpoolu nad Besiktasem. Tottenham doma jen remizoval s Fiorentinou. Belgický útočník Romelu Lukaku odpověděl na kritiku z posledních týdnů tím nejlepším možným způsobem - nastřílel hattrick do sítě švýcarských Young Boys a prakticky posunul Everton do další fáze Evropské ligy.

Liverpool doslova vydřel domácí vítězství nad tureckým Besiktasem a po prvním utkání je malinko blíže osmifinále právě on. Výhra Reds se přitom nerodila vůbec lehce, krátce před pauzou totiž mohli prohrávat po šanci Demby Ba - jenže brankář Simon Mignolet se vytáhl se skvělým zákrokem. Když už utkání spělo k bezgólové remíze, Ramon Motta v pokutovém území fauloval pronikajícího Jordona Ibeho, Mario Balotelli ukradl míč Jordanu Hendersonovi a nařízenou penaltu bezpečně proměnil.

Liverpool - Besiktas 1:0 (0:0)

Branka: Balotelli (85. z penalty)

Žluté karty: Lovren - Gülüm, Kurtulus, Motta, Franco

Liverpool: Mignolet, Can, Škrtel, Sakho, Ibe, Henderson, Allen (63. Lovren), Moreno, Lallana (77. Sterling), Coutinho (63. Balotelli), Sturridge
Besiktas: Gönen, Kurtulus, Franco, Gülüm, Motta, Hutchinson, Kavlak, Töre, Sosa (60. Özyakup), Sahan (72. Frei), Ba

Tottenham na domácím White Hart Lane jen remizoval s Fiorentinou a postup do další fáze soutěže si bude muset tvrdě vybojovat. „Kohouti“ šli sice rychle do vedení, když se po rohovém kopu Paulinha gólovým volejem prezentoval Roberto Soldado, ale hosté ještě do přestávky srovnali zásluhou obránce Josého Basanty. Strhnout vedení na stranu Spurs mohl Nacer Chadli, ale trefil jenom břevno.

Tottenham - Fiorentina 1:1 (1:1)

Branky: Soldado (6.) - Basanta (36.)

Žluté karty: Soldado - Rodríguez, Savić

Tottenham: Lloris, Walker, Fazio, Vertonghen, Davies, Paulinho (84. Mason), Bentaleb, Townsend (73. Lamela), Eriksen, Chadli (66. Kane), Soldado
Fiorentina: Tatarusanu, Savić, Rodríguez, Basanta, Pizarro, Joaquín, Fernández, Valero (78. Badelj), Pasqual (66. Alonso), Salah, Gómez (85. Iličić)

Everton s velkým přehledem vyhrál na půdě švýcarských Young Boys a po vítězství 4:1 by jej o postup do další fáze Evropské ligy mohl připravit jen totální kolaps. Toffees přitom nezačali dobře a už po deseti minutách hry prohrávali, když se trefil Guillaume Hoarau. Po další čtvrthodině však hlavou vyrovnal Romelu Lukaku, krátce nato se přesnou trefou na zadní tyč prosadil Seamus Coleman a ještě do přestávky přidal další gól opět Lukaku.

Ve druhém poločase pak belgický útočník dovršil svůj hattrick a vypadalo to, že Young Boys si koledují o pořádný výprask. Jejich starosti však vyřešil obránce John Stones, jenž po hodině hry v pokutovém území fauloval Hoaraua a šel předčasně pod sprchy. Sám postižený však penaltu neproměnil a bernský celek tak do odvety pojede jako totální outsider.

Young Boys - Everton 1:4 (1:3)

Branky: Hoarau (10.) - Lukaku (24, 39. a 58.), Coleman (28.)

Žluté karty: Sanogo, Hadergjonaj - Naismith, Barkley, Lukaku

Červená karta: Stones (62.)

Young Boys: Mvogo, Hadergjonaj, Vilotić, Von Bergen, Lecjaks, Sanogo (90. Bertone), Gajić (70. Gerndt), Steffen (79. Sulejmanov), Kubo, Nuzzolo, Hoarau
Everton: Howard, Coleman, Stones, Jagielka, Oviedo (58. Garbutt), McCarthy (70. Alcaraz), Barry, Barkley, Mirallas, Nasmith, Lukaku (85. Atsu)