Vyhozené peníze? United jsou na tom stejně jako vloni

[b]VIDEO.[/b] Ačkoliv Manchester United přes léto mohutně utrácel a nalil do svého kádru přes 100 milionů liber, má po 21 odehraných kolech stejně bodů, jako v loňské sezóně. Kouč Louis van Gaal tak přirozeně není spokojený, na tiskové konferenci dokonce chvílemi působil až podrážděně.

Vyhozené peníze? United jsou na tom stejně jako vloni
United v neděli v podvečer nezvládli ligové utkání se Southamptonem a po porážce 0:1 propadli tabulkou na čtvrtou příčku, jen o jediný bod před pátý Arsenal. Red Devils tak budou mít co dělat, aby naplnili předsezónní cíl - skončit v první čtyřce.

Fakt, že vloni tolik kritizovaný trenér David Moyes získal v 21 zápasech stejně bodů, jako nyní Van Gaal, nese nizozemský trenér hodně nelibě. „To jste celou dobu čekali, až taková situace nastane? Abyste se mě na to pak mohli zeptat? Fajn, máte to mít,“ prohlásil na pozápasové tiskové konferenci lehce podrážděným tónem.

„Vím, že se musíme zlepšit a usilovně na tom pracujeme. Proti Southamptonu jsme byli lepším týmem, měli jasnou převahu, ale bohužel z ní nedokázali nic vytěžit. Soupeř si k nám viditelně přijel pro bod, nakonec však dal gól z ničeho a odjíždí se třemi. Takový je prostě fotbal,“ pokračoval Van Gaal, stále ještě v nepříliš dobré náladě.

Radost zkušenému kouči neudělala ani otázka, proč na zápas nenominoval útočníka Radamela Falcaa. „Jakožto trenér někdy musíte takové rozhodnutí udělat. Z celého kádru vždy vybrat 18 hráčů a rozhodnout se, kteří z nich nejlépe naplní moje taktické představy."

„Dnes nám na lavičce seděl třeba Marouane Fellaini - a sami jste viděli, jak po svém příchodu na hřiště okamžitě rozhýbal hru,“ zakončil Van Gaal, přičemž ale opomněl, že na lavičce mj. seděl i devatenáctiletý útočník James Wilson. Bylo to právě na úkor hvězdného Falcaa?

Premier League, 21. kolo:

Manchester United - Southampton 0:1 (0:0)
Branka: Tadić (69.)

[CODE][/CODE]