Gerrard: Mrzí mě, že mě Rodgers netrénuje od 24 let

Odcházející kapitán Liverpoolu Steven Gerrard prozradil, že za jeho koncem na Anfieldu stojí fakt, že mu trenér Brendan Rodgers nedokázal slíbit místo v základní sestavě v každém utkání. Legendu klubu přesto trápí, že s koučem Reds nemohla spolupracovat delší dobu.

Gerrard: Mrzí mě, že mě Rodgers netrénuje od 24 let
Čtyřiatřicetiletý Gerrard v pátek oznámil, že v létě se jeho angažmá v Liverpoolu uzavře a odejde do některého z celků americké Major League Soccer. „Klíčový pro mě byl rozhovor s trenérem, kde mi oznámil, že je čas, abychom vybírali zápasy, kde budu a nebudu hrát. To pro mě bylo těžké. Vlastně mi ale došlo, že je to správné a přijal jsem to,“ uvedl Gerrard.

„Věděl jsem, že takový rozhovor jednou přijde, ale přesto mě to bolelo. Když takovou dobu nastupujete pořád od začátku zápasů…“ posteskl si zkušený fotbalista, který letos nechyběl v základní sestavě v 17 ze 20 ligových duelů.

Ačkoliv trenér Rodgers svému svěřenci před časem nesdělil dobré zprávy, Gerrard lituje, že s koučem ze Severního Irska nemohl pracovat déle. „Přál bych si, aby mě vedl od mých 24 let. Myslím, že bychom teď seděli a bavili se o spoustě titulů, které jsme spolu získali. Brendan do klubu přišel, když mi bylo 32. Je škoda, že to nebylo o deset let dřív,“ ocenil práci bývalého kouče Swansea.

Sám Rodgers prozradil, že o úmyslu Gerrarda oznámit svůj odchod z klubu věděl už několik dní, přesto si přál, aby opora týmu zůstala. „Je to úžasný kapitán, takže jsem přirozeně o jeho setrvání stál. Jeho role by byla trochu jiná, jenže on stále cítí, že může několik let hrát a do trénování se mu ještě nechtělo. Šanci vrátit se do klubu ještě určitě dostane,“ sdělil Rodgers.

Gerrardův ohlášený konec vyvolal také obrovský mediální zájem, který samotného hráče překvapil. „Nemůžu skoro nic číst. Televizi pořád přepínám. Vůbec jsem si neuvědomil, že by to mohlo být tak velké. Těší mě to a cítím se až trochu trapně,“ dodal skromně.