Rebel Ben Arfa v Anglii dohrál, míří do Nice

Před pár lety ho provázela pověst jednoho z nejtalentovanějších francouzských fotbalistů, ale Hatem Ben Arfa svoji kariéru na Britských ostrovech zřejmě definitivně pohřbil. Z hostování v Hullu ho kvůli porušení disciplíny vyhodili a nyní se hbitý záložník pokusí uspět v Nice.

Rebel Ben Arfa v Anglii dohrál, míří do Nice
Ben Arfa sice nadále patří Newcastlu, do kterého přišel v roce 2010, ale v Nice bude hrát minimálně do konce letošní sezony. „V pondělí podstoupí lékařskou prohlídku a pak u nás podepíše smlouvu, jsme dohodnutí,“ stojí v prohlášení francouzského celku.

Sedmadvacetiletý ofenzivní fotbalista měl sice dobrý start svého angažmá v Newcastlu, ale následně kvůli disciplinárním prohřeškům a absencím na tréninku upadl v nemilost trenér Alana Pardewa. V minulé sezoně už vypadl i z kádru francouzské reprezentace, se kterou byl na i na mistrovství Evropy v roce 2012.

V létě si jej jako velkou posilu vyhlédl Hull City, ovšem i přesun k „tygrům“ skončil neslavně. Ben Arfa na podzim odehrál jen osm utkání a trenér Steve Bruce jej stejně jako Pardew de facto vyřadil z kádru a jeho hostování předčasně ukončil.