Dokonáno jest, Pardew přebírá Crystal Palace

Crystal Palace už mají nového kouče. Po vyhazovu Neila Warnocka v pátek v noci na svou lavičku dosadili Alana Pardewa, kterého přetáhli z Newcastlu United.

Dokonáno jest, Pardew přebírá Crystal Palace
Třiapadesátiletý Pardew byl s lavičkou Eagles spojovaný již několik dní, na Nový rok dokonce jako divák sledoval utkání „orlů“ proti Aston Ville. Oficiálně se však týmu ujímá až nyní, debut jej čeká hned v neděli, kdy v rámci FA Cupu narazí na Dover Athletic.

„Alan už se potkal se všemi členy personálu a také mluvil s hráči. V sobotu by měl vést svůj první trénink, v neděli pak bude sedět na lavičce jako hlavní kouč,“ potvrdil trenérskou rošádu asistent Keith Millen, který si po vyhazovu Warnocka na pár dní vyzkoušel roli hlavního kouče.

Teď už bude v kabině šéfovat hlavně Pardew, který to na Selhust Parku dobře zná. Za Crystal Palace totiž coby aktivní hráč na přelomu 80. a 90. let hrával, do mysli fanoušků se nejvíce zapsal svým gólem v semifinále FA Cupu roku 1990 - tehdy v nastaveném čase vyřadil Liverpool a poslal svůj tým do finále.