Pardew má nakročeno do Crystal Palace

Nejedná se o výmysl sázkových kanceláří, zdá se, že trenér Alan Pardew nakonec opravdu skončí v Newcastlu United a převezme londýnský Crystal Palace, kde strávil čtyři roky jako aktivní hráč.

Pardew má nakročeno do Crystal Palace
Oba kluby o koučově přesunu intenzivně jednají a jasno by mohlo být už v úterý. Situaci komplikuje fakt, že majitel „strak“ Mike Ashley se nachází na dovolené na Barbadosu.

Crystal Palace hledá nového kouče po vyhazovu Neila Warnocka, který v klubu vydržel pouhé čtyři měsíce. V zápase s QPR už vedl tým dosavadní asistent Keith Millen, který sice rovněž vyjádřil zájem o práci trenéra, ale vedení klubu nyní směřuje veškeré úsilí k příchodu Pardewa.

Ten sice před dvěma lety podepsal na St. James´ Parku smlouvu v nezvyklé délce osmi sezon, nicméně už na začátku letošního ročníku byl po špatných výsledcích na pokraji vyhazovu a u fanoušků se často nachází pod palbou kritiky.

„Není to velké překvapení. Alan Pardew má vazby na Crystal Palace a v Newcastlu byl pod tlakem. Možná je pro něj ten správný čas, aby z klubu odešel a nechal ho jít jeho vlastní cestou,“ komentoval případný přesun bývalý irský reprezentant a nyní expert BBC Kevin Kilbane.

Pardew odehrál za Crystal Palace 128 utkání a je autor vítězné branky ze semifinále FA Cupu v roce 1990 do sítě Liverpoolu.

Sázkové kanceláře už stáhly z nabídky kurzy na odchod Pardewa k Eagles. Pokud k přesunu dojde, je favorit bookmakerů na nového kouče Newcastlu Frank de Boer z Ajaxu Amsterdam.