Křivda. West Ham popudil neuznaný gól Songa

[b]VIDEO.[/b] Arsenal – dvě derby, dvě výhry. West Ham – dvě derby, dvě porážky. Ta druhá právě s Gunners, kteří na Upton Parku vyhráli 2:1. Londýnským rivalům se ve svátečním programu Premier League vedlo rozdílně, ale možná i kvůli zvláštnímu rozhodnutí sudích v nedělním derby.

Křivda. West Ham popudil neuznaný gól Songa
West Ham nejdřív na Štěpána prohrál na Stamford Bridge s vedoucí Chelsea 0:2 a o dva dny později neurval ani bod z dalšího londýnského derby s Arsenalem. Přitom hned zkraje zápasu se trefil proti svému bývalému týmu Alex Song. Jenže gól k údivu celého stadionu neplatil.

Branka nakonec Hammers při porážce 1:2 chyběla. Rozhodčí Neil Swarbrick totiž usoudil, že domácí útočník Diafra Sakho v ofsajdové pozici bránil hostujícímu brankáři ve výhledu. „Podle toho, co nám říká Mike Riley (předseda komise rozhodčích – pozn. red.), měl gól platit. Tvrdí nám, že hráč bránil brankáři ve výhledu, ale to je nesmysl. Není možné, aby takové rozhodnutí dělal asistent, Sakho nikomu nebránil. Hlavní rozhodčí jen hádal. Jsem z toho zklamaný a bezradný,“ láteřil domácí kouč Sam Allardyce.

Po zápase jej podpořil také hostující Arsene Wenger. „Popravdě nevím, proč ten gól Songa neplatil. Podle mě měl,“ přiznal francouzský kouč.

Jeho svěřenci si naopak sváteční program osladili šesti body do tabulky. A rovněž z derby. Na Štěpána porazili na Emirates Stadium Queens Park Rangers rovněž 2:1. West Ham v ligovém pořadí přeskočili a už jsou pátí, od čtvrtého Southamptonu je dělí jen horší skóre.

„Podali jsme soudržný a odhodlaný výkon. Podržel nás několika dobrými zákroky i brankář. Tušili jsme, že musíme být dobří hlavně ve vzduchu. Posledních třicet minut bylo složitých,“ hodnotil Wenger.

West Ham – Arsenal 1:2 (0:2)
Branky: Kouyaté (54.) – Cazorla z pen. (41.), Welbeck (44.)

[CODE][/CODE]