První trenérská hlava padla, obětí je Warnock

27. prosinec. To je den, kdy sezóna 2014/2015 Premier League přišla o prvního trenéra. Vedení Crystalu Palace totiž kvůli neuspokojivým výsledkům oznámilo vyhazov kouče Neila Warnocka.

První trenérská hlava padla, obětí je Warnock
Šestašedesátiletý Warnock seděl na lavičce Eagles od srpna letošního roku, kdy nahradil poněkud překvapivě vyhozeného Tonyho Pulise. Řada fanoušků i fotbalových expertů si tehdy klepala na čelo, jelikož Pulis byl v loňské sezóně mimořádně úspěšný a o svou práci přišel jen pár desítek hodin před začátkem sezóny.

Samotný Warnock se kormidlování ujal 27. srpna a tým vedl celkem v 16 ligových zápasech. V nich si připsal pouhé tři výhry a dovedl svůj tým jen na neuspokojivé 18. místo, které v tabulce znamená jedno jediné - sestup do druhé ligy.

Pomyslným hřebíčkem do rakve se bývalému kouči Leedsu nebo QPR stala domácí porážka proti Southamptonu na druhý svátek vánoční. Warnock přesto věřil, že u kormidla ještě nějaký ten týden zůstane. „Musíme dávat více gólů. Už jsme si vyhlédli několik posil, zkusíme v lednu některou z nich získat,“ uvedl bezprostředně po prohře se Saints.

Nyní může svůj seznam posil tak akorát předat asistentovi Keithu Millenovi, který převezme funkci hlavního kouče do doby, než vedení „orlů“ najde nového trenéra.