Řepka odehraje poslední zápas za West Ham

Obránce TOMÁŠ ŘEPKA se v pondělí večer na hřišti rozloučí s West Hamem United, jehož dres oblékal téměř čtyři a půl roku. Před návratem do pražské Sparty nastoupí za anglický klub naposledy v ligovém utkání proti Fulhamu. West Ham je zatím v tabulce na desátém místě, jeho londýnský rival o tři místa níže.

Řepka odehraje poslední zápas za West Ham
Trenér United Alan Pardew, jenž se Řepkově odchodu dlouho bránil, se nyní snaží najít co nejrychleji náhradu. Hlavním adeptem je momentálně polský reprezentant Marcin Baszczynski z Wisly Krakov, který je nyní v Upton Parku na testech. West Ham by podle britských médií mohl sedmadvacetiletého hráče koupit za zhruba 1,5 milionu liber.

Dvaatřicetiletý Řepka si vynutil přestup do Sparty proto, že chtěl za rodinou do Prahy. K letenskému týmu se má připojit na herním soustředění ve Španělsku, kam svěřenci trenéra Stanislava Grigy odletí v úterý.

Pardew den před Řepkovou derniérou v dresu United přiznal, že fotbalistova odchodu velmi lituje, i když prý temperamentní obránce maximálně prověřil jeho trenérské a lidské schopnosti.

"Mohu říct jen to, že za ty dva roky, co jsem tady, se dramaticky zlepšil v disciplíně a profesionálním přístupu. Byla radost s ním pracovat," prohlásil PARDEW. "Má horkou hlavu, ale teď už se dokáže kontrolovat a jeho výkony byly na nejvyšší úrovni," uvedl na adresu bývalého českého reprezentanta, který na sebe výrazně upozornil už při premiéře v dresu West Hamu, když byl v duelu s Blackburnem vyloučen. Další červenou kartu pak dostal hned při třetím startu v anglické lize, kam přišel z italské Fiorentiny.

"Mohu se ohlédnout a říct, že jsem velmi pyšný na to, co pod mým vedením dokázal. Myslím, že je mnohem disciplinovanější," zopakoval Pardew.

[ 23.1.2006 - ČTK / eFotbal ]