Do kvalifikace dnes vstupuje Anglie. Koho sledovat – 08.09.2014

Kvalifikace na EURO 2016 ve Francii dnes pokračuje devíti zápasy – to je o celý jeden více nežli včera. Přesto je porce nominovaných „Angličanů“ o více než polovinu užší. Důvod je prostý. Zatímco včera hrály z anglofonních zemí hned tři, dnes hájí barvy Ostrovů „jen“ Anglie. A právě na její zápas se budou upírat zraky většiny fanoušků Premier League.

Do kvalifikace dnes vstupuje Anglie. Koho sledovat – 08.09.2014
Kromě reprezentace Albionu si nicméně příznivci anglického fotbalu přijdou na své i v ostatních zápasech. Alespoň jeden zástupce anglických soutěží bude v každém utkání – včetně duelu San Marina s Litvou, kde hosty reprezentuje Simonas Stankevičius – hráč leicesterské U18. Zajímavé bude sledovat rovněž výkon Černohorce Stevana Jovetiće, jehož reprezentace se představí doma proti Makedonii.

Anglie hned na úvod na hřiště nejsilnějšího. Do Švýcarska letí nejvíce „Kanonýrů“

Albion je pod obrovským tlakem. Média si o Hodgsonovův tým otírá hubu v jednom kuse a nebylo by se čemu divit, kdyby kritika pokračovala i po dnešním klání se Švýcarskem. Nominace Anglie se kvůli zraněním ztenčila na pouhých 19 mužů – a nejvíce jich poletí hájit barvy Arsenalu. Tři hráče, o jednoho méně, pak mají oba liverpoolské týmy. Na jednoho z nich - Raheema Sterlinga - se bude spolu s kapitánem Waynem Rooneym ofenziva Three Lions při absenci zraněného Daniela Sturridge spoléhat nejvíce.

Azpilicueta, Fábregas a spol. Španělsko bez zraněného Costy hostí Makedonii

David De Gea, César Azpilicueta, Cesc Fábregas, Santi Cazorla, David Silva. Velká jména nejen Premier League, ale i celého světového fotbalu budou reprezentovat španělský národní výběr v utkání proti Makedonii. Šiky Chelsea mohly být nicméně ještě širší – vinou zranění však přišli obhájci evropského titulu o svoji největší útočnou hvězdu Diega Costu. Rodilý Brazilec by sbíral pozornost i díky tomu, že je momentálně nejlepším střelcem Premier League.

Vyzraje Arnautović na Olssony a Larssona? Rakousko začíná se Švédskem

Kdo by se chtěl vyhnout mainstreamu a zvolit jiný duel než ten anglický či španělský, nemusí se rozhodovat příliš dlouho. Střetnutí Rakouska se Švédskem nabídne nejen čistý souboj o lepší výchozí pozici v bitvě o přímý postup, objeví se v něm totiž také čtveřice dobře známých hráčů z Premier League. Rakušany reprezentuje šikovný křídelník Marko Arnautović ze Stoke City, jenž se bude pokoušet vyzrát na dva Olssony v obraně – levonohého Martina z Norwiche a stopera Jonase z West Bromwiche Albion. Před nimi pak nastoupí další technický záložník Sebastian Larsson, jenž hájí barvy Sunderlandu.

Pondělní program kvalifikace na EURO 2016:
18:00 Rusko - Lichtenštejnsko
20:45 Černá Hora - Moldavsko
20:45 Estonsko - Slovinsko
20:45 Lucembursko - Bělorusko
20:45 Rakousko - Švédsko
20:45 San Marino - Litva
20:45 Španělsko - Makedonie
20:45 Švýcarsko - Anglie
20:45 Ukrajina - Slovensko