Shaw už patří United, Lallana je na cestě do Liverpoolu

Úspěšná sezóna Southamptonu FC se naplno projevuje na přestupovém trhu. Dnes svůj avizovaný přestup do Manchesteru United dokončil levý obránce Luke Shaw, záložník Adam Lallana by měl co nevidět zamířit do Liverpoolu.

Shaw už patří United, Lallana je na cestě do Liverpoolu
O chystaném přestupu obránce Shawa k United jsme informovali již včera, dnes osmnáctiletý bek na Old Trafford podepsal čtyřletou smlouvu s opcí na další rok. Tým kouče Louise van Gaala za anglický klenot zaplatí 27 milionů liber, částka se ale v závislosti na hráčových výkonech může vyšplhat až na 31 milionů.

„Chci pokračovat v rozvoji svého fotbalového talentu a jsem přesvědčen o tom, že Manchester United je pro mě jako stvořený,“ prohlásil mladičký obránce krátce po podpisu smlouvy.

Příchod nové posily si v Manchesteru pochvalují. „Během svého angažmá v Southamptonu se neuvěřitelně zlepšil. Nyní už má všechny předpoklady k tomu, aby se stal hráčem světové extratřídy,“ uvedl na adresu Shawa asistent trenéra Ryan Giggs.

Shaw není jediným hráčem, který opouští Southampton. Velmi blízko odchodu je i záložník Adam Lallana. Šestadvacetiletý Angličan by měl co nevidět podstoupit zdravotní prohlídku v Liverpoolu, který za něj zaplatí asi 25 milionů liber.

Za trio Lambert – Shaw – Lallana tak pokladnička „svatých“ inkasuje celkem 56 milionů liber, takže zůstává otázkou, jak s těmito penězi klub naloží.