30 milionů. United se kvůli Shawovi pořádně prohnou

Mladičký obránce Luke Shaw je blízko přestupu do Manchesteru United. Jeho zaměstnavatel Southampton se dnes s United domluvil na přestupové částce 30 milionů liber a k uzavření transferu tak zbývají jen formality.

30 milionů. United se kvůli Shawovi pořádně prohnou
Osmnáctiletý Shaw prožil u „svatých“ vynikající sezónu a patřil mezi nejlépe hodnocené hráče celé Premier League. Nebylo vůbec divu, že jej trenér anglické reprezentace Roy Hodgson vzal na světový šampionát na úkor stárnoucího Ashleyho Colea.

Levý bek byl navíc od skončení sezóny neustále spojován s přestupem do všech předních anglických celků. Hovořilo se např. o zájmu Chelsea, ale v čele závodu o jeho podpis po celou dobu stál Manchester United. Vědom si této pozice už v květnu za hráče nabídnul 28 milionů liber, ale tehdy ještě Southampton odmítl.

Nabídka o 2 miliony liber vyšší už ale vedení Saints přesvědčila k tomu, aby svůj klenot prodalo. Shaw by měl ještě v tomto týdnu podstoupit na Old Trafford zdravotní prohlídku a podepsat novou smlouvu. Jeho příchod navíc otevírá možnost odchodu Patrice Evry.

Kdo z přestupu Shawa určitě nemá radost, to je nový kouč „svatých“ Ronald Koeman. Vedení mu pod rukama prodalo už druhého klíčového hráče, před pár týdny totiž klub opustil i útočník Rickie Lambert, který zamířil do Liverpoolu. Navíc se neustále spekuluje o odchodu Adama Lallany, zatímco příchody zatím na St. Mary´s žádné nehlásí.