Suárez přijde o úvod sezóny. A zase kvůli kousnutí

Pro útočníka Luise Suáreze začne letošní sezóna Premier League až po devíti odehraných kolech. Dnes totiž od mezinárodní organizace FIFA vyfasoval čtyřměsíční zákaz hraní fotbalu za to, že v utkání MS proti Itálii pokousal obránce Giorgia Chielliniho.

Suárez přijde o úvod sezóny. A zase kvůli kousnutí
Sedmadvacetiletý Suárez je svým kousáním soupeřů proslavený. V roce 2010 dostal osmizápasový distanc za útok na Otmana Bakkala, vloni ho zase anglická fotbalová asociace potrestala deseti utkáními bez fotbalu za pokousání Branislava Ivanoviće. Uruguayský fotbalista je však zřejmě nenapravitelný.

Během posledního duelu skupiny D mistrovství světa pokousal zmíněného Chielliniho a ačkoliv sudí Marco Rodriguez situaci přehlédl, disciplinární komise FIFA začala ihned po skončení zápasu celý incident prošetřovat. A dnes vynesla verdikt.

„Takové jednání do fotbalu vůbec nepatří. A už vůbec ne na světový šampionát, který sledují miliony lidí po celém světě,“ uvedl po vyhlášení rozsudku Claudio Sulser, předseda disciplinární komise.

Suárez od komise dostal hned tři tresty. Zaprvé nesmí čtyři měsíce nastoupit do žádného fotbalového utkání. Zadruhé nesmí odehrát ani jeden z devíti nejbližších zápasů uruguayské reprezentace. A zatřetí ze svého bankovního účtu zaplatí pokutu ve výši 100 000 švýcarských franků, což je bezmála 66 000 liber.

Z pohledu Premier League je pro Suáreze klíčový čtyřměsíční zákaz fotbalu. Jelikož smí na zelený trávník až na konci října, vynechá prvních devět kol nadcházející sezóny Premier League. Mimo jiné přijde o utkání na Manchesteru City, Tottenhamu nebo doma s Evertonem.

Bývalý obránce Liverpoolu a současný expert BBC, Mark Lawrenson, přesto považuje Suárezův trest za velmi mírný. „Zkuste vysvětlit mladým klukům, jedenáctiletým nebo dvanáctiletým, co že to jejich fotbalový idol na tom hřišti provádí. Suárez tohle neudělal poprvé, je to provokatér a trest by podle mého měl být mnohem vyšší,“ myslí si Lawrenson.